in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 6 АПРИЛ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Овните сакаат да направат голем чекор напред кон остварување на љубовта во нивните животи. Љубовта и романсата ќе одат рака под рака со вас, па не е ни чудо што се чувствувате храбри и подготвени да ризикувате. Сепак бидете внимателни дека самодовербата не ве води во погрешна насока, тоа навистина не треба да ви треба во животот.

БИК
Иако Биковите обично сакаат да ги држат двете нозе цврсто на земја и да работат на организиран начин, околу вас постои силна сила што ве тера да ги раширите крилјата. Внесете ја дозата на вашите фантазии во денот и работете на своите вештини за сонување. Ослободете се од оковите на реалноста и почувствувајте како товарот паѓа од грб. Ова е она што ви треба за да го донесете вашиот живот во рамнотежа.

БЛИЗНАЦИ
Денес, Близнаците би можеле да добијат етикета на паметник кој едноставно само сака да паметува и не прави ништо. Сепак, сè можете да претворите во забава. Вашето ниво на духовитост денес е исклучително високо, така што лесно ќе свртите сè во ваша корист и ќе го подобрите денот за луѓето околу вас. На оние што бараат сериозност, покажете со вашата работа како и вие го знаете тоа.

РАК
Еден познат мирис може да ја разгори имагинацијата на Раковите. Можеби ќе се вратите во времето кога сте биле со некој што многу го сакате, и откако ќе ги започнете своите фантазии, тешко е да ве спречите. Вашата фантазија е моментално најбезбедно место да се скриете, затоа не плашете се да замолчите и да ја оставите фантазијата.

ЛАВ
Денес, Лавовите би можеле да се соочат со личност која има цврсти погледи од кои не сака да отстапи ниту милиметар. Можеби има нереален поглед на светот и не прифаќа никаков совет. Вие го кажувате своето мислење и чувства, но обидете се да се држите до фактите. Секогаш има многу приказни околу вистината, затоа не додавајте свои.

ДЕВИЦА
Девица, покажете им на пријателите колку се грижите поддржувајќи ги нивните планови. Не ги отфрлајте веднаш со вашите аналитички умови, планови што на прв поглед ги сметате за не најдобри. Сепак, не ги поддржувајте ваквите идеи со целото свое срце. Реален поглед на состојбата, плус безрезервна поддршка, ќе даде најдобри резултати за секого.

ВАГА
Вагите денес можат да бидат растргнати помеѓу светот на фантазијата и реалноста. Вие сте занесени во фантазии кои доста се засилија овој викенд, но тоа не значи дека можете целосно да ја отфрлите реалноста со тоа што ќе останете во кревет уште еден ден. Поврзете ги двата света преку вашата креативна страна што ќе биде одличен мотиватор за вас.

ШКОРПИЈА
Грижете се за вашите најблиски, драги Шкорпии. Вечерва, слободно препуштете се на вашиот перверзен ум во прегратките на саканата личност. Создадете услови да го претворите вашиот план во акција. Нека ве води интуицијата. Ако не започнете први, никогаш нема да го истражите она што ве интересира. Не поминувајте повеќе од еден ден чекајќи го чудото што е во ваши раце.

СТРЕЛЕЦ
Без оглед во каква ситуација се наоѓа Стрелецот денес, вие само сакате лесен излез од тоа. Мрзеливоста целосно ве порази, па сакате да се ослободите од сите обврски што е можно поскоро. Ако вака се однесувате цел ден, подоцна може да влезете во неволја. Ако кажете дека сте болни на работа, нема да се извлечете толку лесно. Внимавајте!

ЈАРЕЦ
Јарците сметаат дека љубовта денес им создава повеќе проблеми отколку можности. Некој крева тензии и не смеете да исправувате погрешни текови. Никој не рече дека љубовта е лесна работа, но не мора да се вознемирувате поради тоа. Ако не работи, не работи, но запомнете како не можете да ги контролирате другите. Можете само да се промените.

ВОДОЛИЈА
Вашата фантазија денес е вашиот најдобар пријател и нема да дозволите никој да ви го расипе овој ден. Љубовта и романтиката се таму каде што сакате да бидат и животот ви изгледа прекрасен во умот. Сепак, имагинацијата и реалниот живот се две различни работи, па доколку сакате да го постигнете тоа, ќе мора да се согласите на одредени компромиси. Слободно покажете му ја својата визија на вашиот партнер, но немајте нереални очекувања од него.

РИБИ
Вашиот романтичен Рибен свет денес може да биде загрозен од одреден агресивен пристап на вашиот партнер. Напнатост постои и ќе ви биде тешко да го избегнете, без оглед што правите. Пред да започнете кавга, погледнете ги фактите, бидејќи може да се случи вашиот партнер и вие да се карате за нешто што не е точно, без дури да бидете свесни за тоа. Потрудете се и решете го проблемот на мирен начин.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Љубиша не ги сака ич книгите за тоа што му се зараза

Розовото езеро Бурлин низ кое минува воз – Нема да поверувате дека оваа глетка е всушност реалност