in

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 3 И 4 АПРИЛ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Треба да застанете малку или да направите чекор назад за конечно да ја вратите старата енергија и да престанете да размислувате толку многу за работи што може да се случат. Започнете да ги реализирате работите, но направете го тоа на ваш познат начин. Овие дена вашите најсилни страни ќе бидат комуникативноста и оригиналноста, искористете го тоа за да воспоставите ред каде што мислите дека ви треба.

БИК
Иако не треба да одите по линија на најмал отпор, обидете се да ги задржите коментарите за себе и не носете немири каде што гледате дека атмосферата е веќе напната. Ако не бидете доволно прецизни кога зборувате за пари или тековни работи, некој ќе ве сфати погрешно. Пред да понудите нешто, размислете дали е реално.

БЛИЗНАЦИ
Не се фрустрирајте што другите луѓе не слушаат што зборувате или не сакаат да ве поддржат. Наместо тоа, комбинирајте го вашето искуство и експертиза со малку шарм за конечно да го привлечете вниманието на оние кои можат да ви помогнат. Ставете ја вашата самодоверба овој викенд на прво место бидејќи само така никој нема да ви застане на патот за напредок.

РАК
Верувајте во вашето знаење и талент бидејќи на тој начин ќе оставите најдобар можен впечаток кај луѓето кои навистина се важни. Кога станува збор за финансиските дилеми, не започнувајте дискусии или воведувајте нови идеи затоа што нема да можете да влијаете на надворешните околности што ќе бидат неповолни. Што и да смислите овие дена, задолжително ставете го на хартија и не откривајте никому.

ЛАВ
Ако одредена врска ви значи многу, а во исто време не сте задоволни од тоа, размислете дали сте го вложиле срцето во она што е исправно. Нема да ви недостасува фантазија ако се свртите кон планирање на патувања или одлучите да се посветите на стекнување нови знаења за различни култури или начини на живот. Овие денови искористете ги за одмор и забава.

ДЕВИЦА
Држете се до она што го знаете и она што лично сте го провериле во минатото затоа што тоа е единствениот начин да избегнете несогласувања со околината, несигурност во приватниот живот и непотребни гласини на ваш сопствен трошок. Некој ќе го доведе во прашање вашето трпеливост во неколку наврати и ќе се обиде да ве натера да направите работи со кои не сакате да имате ништо.

ВАГА
Овој викенд ќе имате една посебна предност во сите области од животот, затоа не пропуштајте ниту една прилика, без оглед колку некои ви изгледаат нереално. Инцидентни разговори, патувања и размена на идеи со познаници ќе ве доведат до успех. Во љубовта очекувајте исклучително добра ситуација, оставете доволно време за страст.

ШКОРПИЈА
Бидете искрени со себе и немојте да мислите дека другите луѓе ќе бидат искрени со вас. Во никој случај не верувајте им на оние на кои инаку им верувате затоа што ситуацијата ќе биде сосема поинаква од вообичаеното и околностите комплицирани. Fareе поминете многу подобро ако се посветите на работите што обожавате да ги работите и избегнувате нови предизвици.

СТЕЛЕЦ
Ќе се чувствувате најдобро ако барем малку се посветите на работи за кои вообичаено немате време или на луѓе за кои се чувствувате виновни. Додека некој ќе ја покаже својата jeубомора, не откажувајте се од плановите или отстапувајте, туку уште повеќе истакнете ги вашите квалитети. Треба да се заштитите од оние луѓе кои ви создаваат напнатост.
ЈАРЕЦ
Додека повеќето од вас ќе откријат дека само небото е нивна граница, овие дена вашите избори ќе бидат ограничени со голем број правила, закони или недостаток на документација. Не дозволувајте сето ова да ве одвлекува од она што сте го испланирале, туку направете се од себе за да ги надминете сите предизвици што е можно побрзо. Верувајте им на вашите стари пријатели.

ВОДОЛИЈА
Добар дел од вас овој викенд може да очекува враќање на личност од минатото. Ако чувствувате дека нешто не е во ред или се чувствувате премногу збунето, само држете се до она во што верувате и што сакате да го постигнете. Не попуштајте на влијанијата на околината, размислете со главата и бидете отворени за нови идеи. Можете да бидете свој најголем непријател.

РИБИ
Барајте нешто сосема друго, особено ако видите дека веќе не можете да функционирате како порано и дека ви недостасуваат предизвици. За да добиете интерес и да започнете проекти што ве интересираат, ќе треба да посветите повеќе време на неформална комуникација со оние кои имаат моќ на донесување одлуки. Во љубовта овие денови, сепак, не се предавајте.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Нов тренд во светот на убавината – Користење на прозирна фолија за мазна кожа

РЕЦЕПТ: Зелени палачинки за здрав почеток на пролетта