in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 2 АПРИЛ 2021 ГОДИНА

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 2 АПРИЛ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Љубовните проблеми на Овните денес можат да ги остават малку збунети и со лошо чувство во стомакот. Можеби тоа вклучува врска што сè уште не се покажала во вистинското светло. Не грижете се толку за оваа ситуација. Наскоро ќе слушнете некои позитивни вести. Останете смирени кога разговарате со вашиот партнер. Ако се однесувате несигурно или нервозно, ќе го избркате од вас.

БИК
Денес, Биковите би можел да ја идеализира нивната љубовна ситуација. Додека розовиот заљубен свет е добра работа, не претерувајте. Партнерот со кој имате намера да бидете долго време може да се исплаши од вашите соништа. Наместо тоа, канализирајте ги вашите чувства во некој вид уметност. Доколку е потребно, контактирајте со пријателите, но оставете му на партнерот малку растојание.

БЛИЗНАЦИ
Проблемите со пари може да ги спречат Близнаците да се дружат со пријателите. Изгледа дека се плашите дека можеби ќе потрошите повеќе пари отколку што имате. Веројатно сте во право, но тоа не е причина да не се дружите со најблиските – направете го тоа виртуелно, во духот на овие времиња, забавата нема да биде лоша.

РАК
За Раковите денес некој колега од работа може одеднаш да покаже романтичен интерес за вас. Отпрвин, оваа ситуација може да ви биде непријатна бидејќи никогаш не сте помислиле на таа личност на тој начин. Не прави ништо нагло. Размислете пред да донесете каква било одлука затоа што се чини дека ветува врска.

ЛАВ
Ако вашата љубов е далеку од вас Лавови, вашиот ден може да биде прилично тажен затоа што ќе се чувствувате осамено. Вам, пак, ви недостигаат пријателите, затоа фатете го телефонот во рака и јавете им се. Времето поминато во пријатно друштво минува многу побрзо, така што ќе ви се чини дека љубовта ви се вратила со трепкање на окото.

ДЕВИЦА
Финансискиот сон на кој Девиците работат подолго време конечно се остварува. Сега е ред на последните ситници да направат сè да работи правилно. Ова може да ве забави малку, но не го испуштајте вашиот план. Направете список на сè што треба да направите за да ви биде полесно, ќе бидете во познато опкружување на планови и бројки.

ВАГА
Денес Вагите чекаат луд ритам. Еден од вашиот тим може да наметне рокови што ќе можете да ги запазите само ако не ја тргнете главата од работа. Не се фрустрирајте за тоа. Постојат одредени причини зошто сè е како што е. Направете најдобро што знаете и се надевате дека и другите ќе го сторат истото. Ако не добиете сè, тоа не е крај на светот!

ШКОРПИЈА
Ако Шкорпиите планирале да патуваат, очекувајте одложувања во нивното патување што ќе ве разочараат. Сепак, запомнете дека ова е само моментално одложување. Сите знаци означуваат дека и онака ќе одите по таа рута, затоа не паничете непотребно. Наместо тоа, потрошете го дополнителното време на дополнителни подготовки, така што патувањето ќе помине на најдобар можен начин.

СТРЕЛЕЦ
Договорот за средба на Стрелците со некој близок најверојатно ќе се одложи до доцна вечерта, а можеби и за некое друго време. Тоа може да ве направи тажно. Вашата несигурност може да извлече нешто добро од вас. Пријателот не сака да се сретне со вас? Немојте да мислите дека вие сте причината за тоа. Сигурно има некоја друга причина, а кога конечно ќе дојде состанокот, ќе ви биде послатко затоа што чекавте.

ЈАРЕЦ
Јарци, очекувате близок пријател или партнер во посета? Не паничете ако не се појави во договореното време. Ќе дојде сигурно! Најверојатно станува збор за сообраќаен метеж, работа во последен момент, неочекувано застој или нешто слично. Бидете трпеливи и на крајот ќе го добиете она што го сакате и како сакате.

ВОДОЛИЈА
Денес, Водолијата може да добие емотивен повик од близок пријател или партнер. Таа личност има многу грижи на грбот и би сакала да ги сподели со вас, ако им дозволите. Не оставајте ги сите ваши работни места поради тоа. Направете домашна задача, а потоа сретнете се со пријател за да му помогнете без временски ограничувања.

РИБИ
Денес Рибите би можеле да бидат загрижени за финансиски проблеми. Ова е потполно непотребен стрес за вас бидејќи најверојатно станува збор за ситници што ќе ги решите на патот. Пронајдете бесплатно задоволство како добра книга и опуштете се. Ќе заборавите на грижите и ќе научите нешто ново. Кога ќе се опуштите ќе ги видите работите попозитивно.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Сурфање со кози – Талентирана коза-инструкторка е голема атракција

Старите грци верувале во 8 видови на љубов