in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 30 МАРТ 2021 ГОДИНА

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 30 МАРТ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Овните се топли и чувствителни, па затоа денес би можеле да бидете особено чувствителни на туѓите емоции. Романсата ви е на ум и сè ви изгледа крајно сензуално. Ако купите облека, веројатно ќе се одлучите за богати и скапи предмети за облека. Искажете ја вашата страст. Вашиот партнер ќе ви биде благодарен.

БИК
Биковите можат да имаат непостојан ден за затоа што ќе чувствувате зголемен притисок на туѓите побарувања и желби. Од една страна чувствувате посветеност на работата и кариерата, а од друга ви недостасуваат вашите најблиски кои би сакале да поминуваат повеќе време со вас. Нема лесно решение за овој проблем, но сепак би можеле да ги одложите помалку важните работи за друг ден и да поминете дополнително време со најблиските.

БЛИЗНАЦИ
Се чини дека не е фер целата работа уште еднаш да падне на грбот на Близнаците. Покрај редовните обврски, работодавачот очекува и некои дополнителни работни места од вас. Погледнете каде можете да најдете помош. Доколку немате таква можност, слободно направете што повеќе без претерување затоа што времето поминато со најблиските во овој момент е поважно од восхитот на претпоставените.

РАК
Раковите биле исклучително зафатени во последните неколку месеци, работеле дополнителни часови или работа, а потоа се дружеле со пријателите. Ова однесување се нарекува „палење свеќа од двата краја“ и тешко може да биде успешно. Потребно ви е мирно време, идеално само во друштво на партнерот. Надоместете го целото време што го поминавте во скокање со другите.

ЛАВ
Планетарните енергии денес ја зголемуваат свеста на Лавовите за општеството околу вас. Можеби сте загрижени за помалку среќните луѓе од вашиот град или нешто слично. Ако се чувствувате така, најдобро би било да оставите малку од вашето време и пари за да инвестирате во добро дело. Ќе се чувствувате добро после тоа.

ДЕВИЦА
Девици, веројатно денес ќе треба да ја проголтате својата гордост и да ги слушнете нечии желби. Тоа нема да ви падне баш најдобро. Обидете се да се концентрирате на вистинските причини за сопствената покорност за да можете полесно да ја филтрирате фрустрацијата. Очекувајте добра вест од извор што ќе ви го направи денот уште подобар. Вечерта, опуштете се со семејството.

ВАГА
Планетарната енергија денес на Вагите им носи ден за размислување наместо за акција. Ако чувствувате потреба да купувате нешто, подобро не правете го тоа. Прескокнете ги сите ненадејни одлуки. Ако сте во судир на работа, не бирајте страна. Ако некој ве праша за мислење, кажете како треба да размислите. Зборот на денот за вас е зен.

ШКОРПИЈА
Страста и романтиката се во воздухот околу Шкорпијата, затоа слободно уживајте во атмосферата. Сите околу вас ќе бидат добро расположени. Чувствувате блискост и длабока љубов кон најблиските. Размислете како би можеле да ја намалите работата и порано да ја привлечете саканата личност на продолжено разгалување. Слободно споделете ги своите емоции.

СТРЕЛЕЦ
Денес, Стрелецот може да добие вознемирувачка вест од член на семејство. Ова може да ве направи нервозен за момент, но ако погледнете подетално, ќе видите дека проблемот не е толку голем како што ви се чини. Проверете ги информациите добро пред да направите нешто. Смирете се, без причина да брзате.

ЈАРЕЦ
Јарецот ќе мора да ја измери својата физичка енергија со желби за да може да стори сé што е на време. Ризикувате да го исцрпите вашето тело до тој степен што може да се разболите пред да ја завршите работата. Побарајте помош каде што можете и оставете сè што не е итно за друг пат. Вашето здравје мора да биде на прво место!

ВОДОЛИЈА
Денес, Водолијата може да разбере дека некој пријател им е всушност сродна душа. Веќе долго време се дружите заедно, но до денес, таа опција не ви се случила. Се чини дека привлечноста ќе биде взаемна, но треба да го направите првиот чекор. Ако не можете да ги пренесете вашите чувства преку зборови, кажете го тоа со некои поинтимни знаци на внимание.

РИБИ
Рибите ќе се чувствуваат лошо во друштво на други луди луѓе. Потребно ви е малку повеќе време само за себе. Погледнете како можете да ги извршите вашите семејни обврски на најбезболен начин и оставете доволно простор за себе. Ако навивате еден час порано, ќе имате време за се што ви треба. Ако не сте ранобудник, тогаш можете да лажирате про yевање и да се повлечете порано во кревет.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Го викаат низ градот Џастин Тимберлејк, а всушност е Љубиша од дворови

Психолозите велат дека луѓето кои објавуваат многу селфи фотографии имаат сериозни психички проблеми