in , , ,

10 нешта кои мажите никогаш нема да им ги признаат на една жена

Дури и ако постои одлична комуникација во врската, постојат работи што повеќето мажи никогаш нема да им ги признаат на своите партнерки.

1. Ние сакаме самоуверени жени
Мажите ги доживуваат жените, како и самите себе. Затоа, мажот претпочита да избере поцелосна жена која има харизма отколку некој врвен модел со недостаток на самодоверба.

2. Важно ни е како изгледате
На мажите не им е грижа дали сте облечени во најнова мода. Секој од нив сака да ја види жената што ја сака, облечена во атрактивен стил, кој вклучува елеганција и женственост, но без вулгарност.

3. Не знам како да го направам тоа
„Да се ​​биде маж“ во женските очи е многу важно за нив. Затоа тие започнуваат бизнис, дури и ако не се сигурни за успех. Тие треба да бидат силни и паметни пред својата дама, без оглед дали знаат да поправат нешто во куќата.

4. Се чувствуваме изгубени кога поставувате комплицирани прашања
Жените сакаат да поставуваат прашања како што се: Дали сум дебела?, А во исто време да направат тажно лице, но да задржат продорен изглед. Зборовите не можат да опишат колку мажите мразат да одговараат на вакви прашања, пренесуваат медиумите.

5.Љубоморни сме
Мажите не ги искажуваат отворено своите чувства, и ако ја видат својата жена како флертува со друго момче, нема да откријат емоции. Сепак, тоа ги голта одвнатре.

6. Ни се допаѓа вашата пријателка / сестра
Едноставно е: ако мислите дека вашата пријателка или сестра е супер згодна, ниту вашиот маж нема да го пропушти тој квалитет. Ќе размислува за неа, иако никогаш нема да го каже тоа гласно.Глупаво е да мислиш дека неговата љубов кон тебе ќе го направи слеп.

7. Ние ве проучуваме
Ако ве покани на вечера во ресторан, не брзајте да изберете венчаница. Лесни флертувања, шеги и насмевки се токму тоа
знаци да бидат заинтересирани за вас, а не засекогаш.

8. Сакаме комплименти
Традиција е дека комплиментите обично ги даваат мажи, но тие исто така сакаат да слушаат пофалби. Потребни им се љубовни зборови, а ваквите ситници можат да променат сè.

9. Ние сме мајстори во криењето на нашите чувства
Кулминацијата на романтичен филм што ги расплакува жените може да влијае на мажот на ист начин. Единствената разлика е во тоа што тој смело ќе каже дека гледате глупости и брзо ги бришете очите.

Човек никогаш нема да замине ако е заинтересиран. Тој не прави ништо без причина. И, ако остави некој со кого се чувствувал добро, не може да го стори тоа одеднаш – таквата жена има посебно место во неговото срце.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 24 МАРТ 2021 ГОДИНА

ВИДЕО: Како изреагира Снуп Дог кога налета на баг во Сајберпанк