in

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 20 И 21 МАРТ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Овие дена на Овните ќе им биде тешко да се поврзат со сопствените емоции. Можеби имате потешкотии да најдете време да седнете и да го слушате вашиот внатрешен глас. Мешањето доаѓа од сите страни. Запомнете дека овој вид енергија не е многу поволен за вас, затоа смирете се малку, најдете тивко место и бидете сами со мислите.

БИК
Овие дена, Биковите може да почувствуваат како срцето чука со брзина на тениско топче. Во еден момент ќе бидете на едната страна, додека следниот на многу десетта работа. Не се борете против тоа, но обидете се да го користите она што можете. Свесно или несвесно, вие всушност истражувате. Пробајте нови работи додека не бидете сигурни како го пронајдовте она што ви треба.

БЛИЗНАЦИ
Нивото на енергија на Близнаците е исклучително високо, но тоа не значи дека можете да ја турнете главата во небото под облаците. Држете ја едната нога цврсто на земја бидејќи едниот дел од вас треба да биде свесен за секојдневната ситуација и обврските што ги имате. Користете ја оваа позитивна енергија за решавање проблеми, наместо да дозволите проблемите да ја намалуваат енергијата што ја имате.

РАК
Раковите сметаат дека вашиот живот е премногу досаден за да го споделите со другите. Не паѓајте во стапицата да го омаловажувате сопствениот живот повторно и да мечтаете за некој живот „што би било-кога-би-било“. Верувајте во себе како можете да потрошите енергија во ваша корист затоа што навистина можете. Помислете на група за поддршка каде што можете да ги споделите вашите чувства.

ЛАВ
Во нивниот обид да бидат во центарот на вниманието на сите, Лавовите би можеле да ги истераат од себе оние на кои всушност сакате да им се покажете најмногу. Не менувајте ги вашите маски во зависност од тоа со кого разговарате затоа што тие ќе ве провалат и на крајот никој нема да ви верува. Измамата на другите е всушност знак на непочитување.

ДЕВИЦА
Овој викенд вие Девици треба да направите список со активности. Силните емоции можат целосно да ве одвратат од патеката и конкретниот план што го имавте на почетокот. Дајте си малку одмор споделувајќи некои одговорности и со други луѓе. Ќе бидете изненадени колку време ќе добиете со него, и искористете го за уживање и опуштање.

ВАГА
Ако им посветите малку повеќе внимание на луѓето околу вас, драги Ваги би можеле да откриете некои нивни квалитети што досега не сте ги забележале. Би можеле да се најдете среде активности кои целосно ќе ве обземат. Побарајте совет од блиска личност. Во исто време, ќе научите многу повеќе за луѓето околу вас.

ШКОРПИЈА
Овој викенд драги Шкорпии внимавајте на сопствената тврдоглавост. ова е еден од оние денови кога треба да изградите нешто во многу незгодни услови. Ако барате премногу, сè ќе пропадне како кула од карти. Ако сте флексибилни, ќе успеете во сè и ќе ја покажете својата најдобра страна, што на крајот ќе донесе успех.

СТРЕЛЕЦ
Добро е што Стрелците имаат флексибилен став, затоа искористете го тоа овие дена посебно. Вашето однесување може да биде на испит каде ќе треба да покажете како се справувате со менувањето на емоциите и тврдоглавоста. Не очекувајте директни одговори од луѓето околу вас бидејќи и тие ќе бидат збунети од моменталната состојба. Засега бидете смирени.

ЈАРЕЦ
Овие дена, Јарецот може да биде фрустриран од недостаток на одговорност кај луѓето околу него. Можеби се обидувате да договорите состанок со некои пријатели кои постојано го менуваат својот план. Можеби сте емотивно несигурни за да не знаете што да правите со саканата личност. Не дозволувајте други луѓе да ве воздржуваат. Направете план и држете се до него. Другите веќе ќе се придружат. Не мора да ги бркате.

ВОДОЛИЈА
Емотивно, Водолиите би можеле да се чувствуваат исклучително добро и самосвесно. Иако внатрешниот глас ќе ви каже за да можете малку да забавите, ќе се туркате напред сè додека тој „разговор со себе“ не ве полуди. Најважно за вас е да го следите сопственото срце. Правете го она што го сакате и поврзете се со луѓе кои ве сакаат и ценат.

РИБИ
Риби, сторете сé што можете за да пливате во водата овие дена. Не е важно дали станува збор за море, река, базен или целосна бања, но чувството дека допир со вода ќе ви донесе ќе биде исклучително лековито за вас. Посветете се затоа што сте најдобриот лекар за себе. Природата ќе ви помогне во тоа, затоа, потрудете се да се чувствувате што е можно подобро.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

РЕЦЕПТ: Карамелизирани банани со цимет, ореви и бадеми за сладок почеток на денот

Месечево млеко – Најдобриот напиток против несоница