in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 18 МАРТ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Добивате подарок од партнерот. Ова е одлично време привремено да ги прекинете конфликтите и да смислите начин да ги решите недоразбирањата. Ако ја пропуштите оваа можност, долго ќе чекате за нова. Бидете внимателни на улица, особено во сообраќајот.

БИК
Од една страна, имате луѓе супериорни од вас, а од друга страна, оние кои се под вас и го чекаат вашиот потег, од кои зависи нивната судбина. За да им угодите на сите, мора да одмерите правилно. Бидете решени, вашето чувство за правда ќе победи.

БЛИЗНАЦИ
Ако сте на почеток на нов проект, овој ден може да ви донесе можност да донесете една фаза до крај. И покрај фактот дека очекувавте многу и ја спречувавте реализацијата со вашите прекумерни амбиции, сега се согласувате на компромис и продолжувате понатаму.

РАК
Може да наидете на конфликти и проблеми со соработниците. Вашата кариера може да тргне по надолна траекторија доколку не се ангажирате понатаму и не преземете одлучни чекори. Не ги продлабочувајте непријателствата со луѓето од кои зависите.

ЛАВ
Вашиот став кон обврските изгледа премногу опуштен. Направете ја работата поодговорно и без непотребни разговори. Ретко кој знае дека вашиот хумор е, всушност, одбранбен механизам, затоа што не можете да ги скриете стравовите и напнатоста на кој било друг начин.

ДЕВИЦА
Ја враќате самодовербата и оптимизмот. Имате можност да ги измазните старите недоразбирања и да ги рестартирате активностите со луѓе што ги елиминиравте пред некое време. Вашата убедливост може да донесе резултати ако сте искрени во сè.

ВАГА
Непланираните трошоци ве исфрлаат од рамнотежа. Не разбирате зошто, иако сте ангажирани до исцрпеност, не можете финансиски да врзувате крај со крај. Проблемот не е во малиот прилив на пари, туку во претходното трошење.

ШКОРПИЈА
Сите ве вклучуваат во сите случувања околу вас. Чувството дека сте повикани да реагирате на сè е резултат на вашето претходно вклучување во туѓи проблеми. Инаку не ви пречи, но сега сте уморни. Не лути се, размисли колку има твоја одговорност во сето ова.

СТРЕЛЕЦ
Некоја нелагодност се провлекува во вашиот ум, нема начин да откриете што е тоа што ве мачи. Напнатоста ви оневозможува да ја видите ситуацијата во реалноста, па затоа е најдобро да ги истерате тешките мисли и да го поминете денот со пријателите, забавувајќи се на дружење и разговор.

ЈАРЕЦ
Ако размислувате за позајмување пари, најдобро е да се откажете бидејќи подоцна ќе ве изненадат неповолни детали кои не сте ги сфатиле на време. Најдобро е да се сведат на минимум трошоците и да се воведат краткорочни остри заштеди.

ВОДОЛИЈА
Ако рационално ја анализиравте вашата позиција, ќе признаете дека не е толку лошо. Проблемот е во тоа што сте склони кон лелекање и критикување, па така собирате такви луѓе околу вас. Слушајќи ја вашата околина, паѓате во песимизам, што, всушност, воопшто не е ваше.

РИБИ
Врската со саканата личност не оди како што посакувате. Можеби таа малку ве раздразни, па влеговте во улога на жртва на која сè и е дозволено без свесна намера. Од друга страна, таквата атмосфера може да биде здодевна и кога ќе го сфатите тоа, ќе биде доцна.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

15-годишно момче било фатено како украло леб и сирење – Изречената судска пресуда го остави светот без зборови

РЕЦЕПТ: Крцкав леб полнет со топено сирење и лук – Одличен за појадок и вечера