in , ,

Од келнерка до инфлуенсерка – Самохрана мајка ја напушти својата работа и сега со својата 7-годишна ќерка заработува преку Инстаграм

За некои одлуки во животот е потребна луда храброст, а дефинитивно Кристи Орвеленд (33) од Флорида ја имаше таа храброст кога реши да ја напушти работата како келнерка за да може да работи на Интернет со својата ќерка Ела.

Мама и ќерката личат многу една на друга, двете имаат руса коса и светли очи, се облекуваат исто и благодарение на заедничките фотографии собраа околу 100 илјади следбеници. Самохраната мајка отсекогаш сонувала за кариера што ќе и даде можност да работи од дома и да патува за да има повеќе време да биде со својата ќерка. Таа признава дека нејзиниот животен стандард значително се подобри со новата професија.

За повеќе кликнете на наредниот линк: од келнерка до инфлуенсерка

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

РЕЦЕПТ: Ослич во бел сос и зеленчук

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 16 МАРТ 2021 ГОДИНА