in , , ,

Како да ги прекриете темните подочњаци со помош на црвен кармин?

(ВИДЕО) Без разлика дали станува збор за несоница, стрес или недостаток на чист воздух, се повеќе жени се борат со темни кругови околу очите кои не можат да бидат покриени со обична пудра, па дури и разни коректори.

Ако спаѓате во оваа група и веќе сте ги испробале сите методи на покривање, а ништо не вродило со плод, можеби овој трик ќе ви помогне. Темните кругови околу очите се естетски проблем, а за да ги отстраните ќе ви треба кремаст црвен кармин што ќе го нанесете директно под окото со лесен мозочен удар. Ќе ви треба кремаст црвен кармин што ќе го нанесете директно под окото со лесен мозочен удар, а потоа лесно прскајте со прстот или сунѓер. Внимавајте да не ставате премногу кармин.

Потоа нанесете коректор и течна пудра на вообичаен начин. Црвениот кармин дава добри резултати затоа што црвениот ги неутрализира виолетовите тонови на очните капаци. Целата постапка можете да ја погледнете на видеото:

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 15 МАРТ 2021 ГОДИНА

РЕЦЕПТ: Ослич во бел сос и зеленчук