in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 12 МАРТ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Дури и ако не сте во романтична врска, драги Овни, денес би можеле да се чувствувате особено страствени и да посакате романтичен состанок по секоја цена. Може да планирате интересно патување со некој на кого сте му фрлиле око. Само бидете трпеливи и не вршете премногу притисок врз таа личност за да не ја исплашите.

БИК
Биковите по природа се прилично приземни и сакаат физичка страст и акција. Денес, таа страна од вас може дополнително да се истакне. Подготвени сте за една добро испланирана романтична вечера со партнерот. Ако сте моментално сингл, немојте да бидете изненадени ако некој стар пријател ви каже дека сте особено привлечни! Ова е исто така одличен ден за да купите облека. Вашиот избор ќе биде одличен.

БЛИЗНАЦИ
Близнаците денес се чувствуваат особено романтично и мислите се насочени кон вечерта во прегратките на саканата личност или барем романтичните филмови ако сте сами. Денес би можеле да се почестите со набавка на нова облека во која ќе блеснете вечерта, а ако ништо друго, носете ја само за себе и уживајте со чаша вино.

РАК
Обновеното чувство на физичка сила ќе ја зголеми одлучноста на Ракот во која било работа што ќе ја преземете. Сепак, нема да бидете толку присутни со вашиот ум затоа што во вас се буди посебна страст. Мешате мисли и деловни интереси, нови идеи и секс и романса. Користете ја вашата фантазија со вашиот партнер и ќе имате незаборавно искуство.

ЛАВ
Денес Лавовите се чувствуваат многу романтично. Ќе забележувате згодни странци насекаде околу вас и како предатори да го избираат вашиот плен. Ако сте слободни, одете на лов бидејќи ќе ги маѓепсате скоро сите со вашиот сензибилитет. Ако сте во врска, вечерта може да биде исклучително пријатна во друштво на саканиот.

ДЕВИЦА
Ова е ден во кој приватниот живот на Девицата ќе биде пред бизнис! Вечер во друштво на сакана личност ќе ви биде на ум цел ден, како и секс, па можеби ќе бидете изненадени од своите постапки. Денес имате можност да ги надоместите многу изгубени можности и ноќи на вашиот партнер. Изгледајте најдобро и продолжете!

ВАГА
Повиците на Вагите до некој близок во текот на денот може да бидат залудни, и тешко дека ќе се помирите со тоа. Може да добиете пари, па проверете ја вашата пошта. За вас, овој ден можеби е полн со фрустрација, но вечерта ќе го надомести полошиот ден. Бидете сигурни дека ќе се сретнете со вашиот партнер и ќе уживате во заедништво, но и добар секс вечерва!

ШКОРПИЈА
Шкорпиите се екстремно страствени по природа, но силата на вашата желба денес може да ве изненади и вас. Се чувствувате особено романтично и посекси од обично. Ќе сакате да поминете време сами со вашиот партнер. Немојте да се изненадите ако ги привлечете погледите на сите околу вас затоа што вашата енергија зрачи со огромна магнетичност денес. Вашата комуникација ќе биде многу подобра од вообичаеното, затоа уживајте во прекрасна вечера!

СТРЕЛЕЦ
Комуникацијата на Стрелците со драги луѓе и семејството ќе биде многу искрена, јасна и полна со убов. Иако вашата страст не е на најсилно ниво, таа е многу присутна, затоа не ја игнорирајте. Ќе се чувствувате романтично затоа поминете ја вечерта со некој близок. Пред тоа, работете околу надворешноста и побарајте целосен впечаток. Уживајте!

ЈАРЕЦ
Телефонски повик од некој близок кај Јарецот ќе ја разбуди вашата романтична, страсна страна. Најверојатно ќе имате многу работа, па ќе можете да се сретнете со вашиот партнер само доцна во ноќта. Не грижи се затоа што на состанокот вреди да се чека. Особено ќе бидете во согласност со вашиот партнер. Инстинктивно ќе знаете што да правите. Уживајте!

ВОДОЛИЈА
Како една од луѓето што проценува сè преку интелект, денес Водолиите би можеле да бидат воодушевени од напливот на романтична страст што целосно ќе ве одведе. Барем еден ден, вашите чувства, романса и партнерот ќе бидат на прво место. Искористете го тоа чувство за да го надоместите целото време што го поминувате на работа. Специјална вечера и секси долна облека ќе бидат полн погодок!

РИБИ
Рибите по природа се исклучително романтични луѓе, но денес ќе бидете повеќе фокусирани на физичката манифестација на љубовта отколку на романтизираната. Ќе бидете загрижени за вашиот изглед, па затоа можете да одите на шопинг или да направите третман за убавина. Облечете малку црвена боја за да инспирирате страст, повикајте го партнер и и уживајте во оваа љубовна ноќ.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кората од лимон е покорисна отколку што сте мислеле – Начини на кои можете да ја употребувате

Која е тајната на вашата личност открива начинот на кој ги држите дланките