СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 11 МАРТ 2021 ГОДИНА


ОВЕН
Имате шанса да започнете нешто ново што ќе ви се исплати повеќекратно. Бидете брзи затоа што целата деловна активност може да се распадне, особено ако вклучите некој друг во тоа. Не мешајте интерес и пријателство за да не бидете разочарани.

БИК

Областа на комуникација доаѓа до целосно изразување. Во еден момент ќе се најдете во средина на голема група луѓе, вклучени во разни разговори во врска со вашата професионална ориентација. Не жалете се, затоа што реализацијата на тие преговори ќе се одложи.

БЛИЗНАЦИ
Вие сте свесни за вашето брзање, но тоа е посилно од вас. Самоконтролата е неопходна доколку сакате да избегнете судир со претпоставените, од кои следува дури и казна. Не правете им на другите луѓе она што не сакате некој да ви го прави вас.

РАК
Вие измислувате причини за вашето незадоволство. Можеби вашите планови беа премногу амбициозни, па затоа не го гледате делот од успехот што беше постигнат како нешто позитивно. Ако не сте добиле сè, за вас е како да не сте добиле ништо. Не претерувајте.

ЛАВ
Ви пречат промените на расположението што не можете да ги следите ниту вие. Покрај тоа, можната главоболка влијае на општата психофизичка форма. Не барајте причини во нешто специфично, одморете се и спијте добро пред какви било заклучоци.

ДЕВИЦА
Имате волја да го решите семејниот проблем што стана комплициран. Ако ги сведете работите на реалност, ќе бидете задоволни од постигнатите резултати, особено ако излезете од сенката и јасно ги поставите работите таму каде што припаѓаат.

ВАГА
Можеби изгледа како примамлива идеја да се вратите во љубовна врска со личност со која истото во минатото завршило на непријатен начин. Пред да подлегнете на искушението, проверете дали вашата потреба излезе од чиста досада.

ШКОРПИЈА
Отворено соочување со луѓе над вашиот статус може дополнително да ги комплицира веќе затегнатите односи што не сте во можност да ги решите. Не е важно дали сте во право, само држете се до вашата работа и задржете го своето мислење за себе.

СТРЕЛЕЦ
Порака од заборавен пријател од минатото ви го разубавува денот. Оставете настрана се што сте планирале за денес и поминете часови во случајно дружење. На некој начин, таа личност ги навестува промените што ви доаѓаат во наредниот период.

ЈАРЕЦ
Немате разбирање за вашата сакана, па затоа постојат можни несогласувања во кои можете, од афект, да направите потези за кои подоцна ќе зажалите. Обидете се да ја надминете минливата меланхолија на повеќе безболен начин, бидејќи тоа доаѓа од досада.

ВОДОЛИЈА
Со арогантен став ја иритирате околината, која има сè помалку трпеливост за вашите гафови. Ако не се регрупирате на време, може да почувствувате многу непријатна ситуација во текот на денот што ќе ве засрами. Намалете го темпото и прилагодете ја брзината.

РИБИ
Ви пречи атмосферата во домот, па се чини дека сите други проблеми се неважни. Ви се чини дека никој не ве разбира, затоа што нема благодарност во домаќинството за сите ваши напори што ги вложивте за да ги задоволите. Вие сте преосетливи.

Извор: srekja.mk

Previous Научниците потврдија дека СРЕЌАТА навистина се привлекува преку потковици, бубамари и детелинки
Next FIFA 20 СТРИМ: Liverpool против Lajpcig