in ,

‘Шаг’ фризурата е најпопуларниот тренд за оваа година

Она за што се согласуваат сите стилисти за коса е фризурата наречена Shag. Тие посочуваат дека оваа фризура ќе ја одбележи 2021 година.

Таа беше инспирирана од фризурите од 70-тите години на минатиот век, кога ништо не мораше да биде под конец. Потребна е минимална посветеност, бидејќи нејзиниот ефект е неуреден, природен и неоптеретен. Геометријата на косата повеќе не е важна, а насоките се издвојуваат по слоевитоста. Најважниот чекор во фризурата се шишките.

За повеќе кликнете на наредниот линк: ‘Шаг’ фризурата

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Девојка откри генијален трик – За што сè можете да ја користите пената за бричење

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 10 МАРТ 2021 ГОДИНА