in , , ,

Девојка откри генијален трик – За што сè можете да ја користите пената за бричење

Шантел Мила, од Австралија, откри три начини со кои нејзиниот дом сјае со помош на пена за бричење. Таа вели дека тоа е нејзиното „тајно оружје“ кога станува збор за чистење!

Прво, таа користи пена за бричење за да ги избрише огледалата.
„Отстранете ги дамките и трагите од огледалото со помош на пена“, објаснува Шантел во видеото што го објави на Инстаграм. И навистина, огледалата блескаа.

Второ, ги чисти површините од не’рѓосувачки челик со пена, особено кога се борите против иритирачки отпечатоци од прсти на мазни површини.

Трето, го чистеше накитот со пена, поточно прстенот што блескаше по чистењето. Сè што треба да направите за накитот да изгледа како нов е да нанесете пена за бричење, да триете малку со прстите, а потоа да го измиете.

Шантел напиша во својот пост на Инстаграм:
‘Откако пред неколку недели објавив видео на кое се гледа како го чистам надворешниот дел од стаклото на шпоретот со пена за бричење, добив еден куп прашања за тоа како работи пената за бричење кога ги чисти површините од не’рѓосувачки челик . Еве видео во кое ги објаснувам другите начини како го користам дома. Слушнав и дека многу добро ги отстранува непријатните миризби од тоалетот и дека може да го исчисти и стаклото за туширање. Не ги испробав тие методи, нели? Како и секогаш, тестирајте пред употреба. ‘

Нејзината објава собра бројни лајкови, а луѓето го пофалија советот. Некои коментираа дека едвај чекаат да ги испробаат овие методи, додека други и се заблагодарија за откривањето на тајната што ги спасила.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 9 МАРТ 2021 ГОДИНА

‘Шаг’ фризурата е најпопуларниот тренд за оваа година