in , , ,

РЕЦЕПТ: Витаминска бомба во чаша – Смуди кое ја враќа енергијата

Ова смути е вистинска витаминска бомба и веднаш ќе ја подигне вашата енергија на повисоко ниво, благодарение на нутритивното богатство на состојките од кои е направено.

Изберете го моментот кога ќе го испиете овој здрав и пред сè вкусен пијалок, во зависност од тоа дали ви треба дополнителна енергија за да полудите или да се опоравите после него. Ова смуди е вистинска витаминска бомба и скоро веднаш ќе ја подигне вашата енергија на повисоко ниво, благодарение на нутритивното богатство на состојките од кои е направен.

СОСТОЈКИ:

  • 3 портокали
  • половина лажица брусници (свежи или замрзнати)
  • половина банана
  • 1/4 лажица грчки јогурт
  • малку екстракт од ванила.

ПОДГОТОВКА:
Излупете банана и портокал, исечете ги на мали коцки и изблендирајте ги заедно со сите други состојки. Кога сè е убаво комбинирано и стане хомогено и течно, истурете го во чаша и испијте го веднаш. Корисниот ефект ќе го почувствувате по само половина час.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 4 МАРТ 2021 ГОДИНА

Главен тренд кај фризурите оваа пролет – Светли прамени и коса како „бакната“ од сонцето