in

СРЕЌЕН МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА МАРТ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Зафатениот Овен овој месец го очекува исполнување на целите со саканата личност. Ова значи дека овој месец ќе бидете охрабрени и ќе ги исполните своите желби. Можеби ќе започнете да живеете заедно, можеби ќе размислите за купување нови автомобили или недвижнини. Вие сте смирени, имате доверба во партнерот и издишувате хармонија. Кон крајот на месецот, може да има пократки, насилни расправии и несогласувања. Слободните Овни не сакаат да прифатат дека ништо не им се случува на љубовно поле, па затоа ќе бараат нови авантури. Можно е да ја обновите врската од минатото. Март ќе биде многу стресен и тежок месец за вас во однос на кариерата. Имате впечаток дека заслужувате повеќе, па можете несовесно да ја загрозите моменталната позиција на работа. Треба да се воздржите од избрзани постапки, за да не завршите во ситуација кога ќе мора да им објасните на сите дека не сте виновни. Негувајте добар однос со колегите. Невработен Овен може да добие одлични зделки во ИТ. Бидете умерени во сè и одете на редовни здравствени прегледи.

БИК
Зафатените Бикови ги очекува тивок период на љубовно поле во март. Ќе излегувате повеќе, ќе се дружите повеќе и генерално ќе бидете задоволни од односите со блиски луѓе. Вашиот партнер ве разбира, но не може често да толерира промени во однесувањето и расположението. Понекогаш е најдобро да бидете сами и да се посветите. Ако не го сторите тоа, најверојатно ќе влезете во кавги, кавги и ќе се вратите во минатото и во нерешени проблеми. Слободните Бикови имаат желба да започнат сериозна врска и можно е да го направат тоа непромислено. Поттикнати од страсти, тие можат да влезат во врска што нема иднина. Што се однесува до деловната сфера, ве очекуваат нови проекти и нови задачи. На почетокот, треба да пресметате дали сте подготвени за нови предизвици. Во спротивно, може да започнете да работите, а потоа залудно да се откажете, бидејќи нема да можете да поднесете толку многу обврски. Подобрувањето се чувствува значително во правни и административни работи. Финансиите продолжуваат да флуктуираат, се препорачува да не влегувате во долгови и заеми. Вие сте чувствителни. Пазете се од настинка и вируси.

БЛИЗНАЦИ
Близнаците кои се во врска или се во брак во март може да очекуваат подобрување на односите со партнерот. Амбициозни сте и имате големи планови што ќе се стремите да ги остварите. Треба да им се посветите на семејството и пријателите затоа што неправедно сте ги запоставиле поради деловни и приватни обврски. Давате поддршка и поддршка на вашиот партнер, и сега е многу важно да размислите и да работите заедно. Браковите кои паднале во монотонија може да очекуваат позитивни промени на крајот на март. Слободните Близнаци ќе ја запознаат својата сродна душа, на неочекувано место. Може да биде нов колега на работа, и човек што ќе го сретнете за прв пат во продавница. Веќе подолго време ви недостасуваат љубовни вибрации и сега е вистинското време да се занесете. Кога станува збор за кариера, ситуацијата е стабилна и мирна, во деловниот план нема многу настани. Многу Близнаци се фокусирани на успех и напредок, но сега сè оди бавно. Останете фокусирани, бидејќи е можно да направите некои грешки на работа. Она на што треба да обрнете внимание се финансиите. Можеби сте потрошиле повеќе отколку што требаше претходните месеци, и сега е време да ги намалите трошоците и да започнете да штедите. Стресот е засилен. Одмарајте повеќе.

РАК
Раковите во Март сакаат да бидат подоминантни во врската или бракот, па може да се појават несогласувања. Желбата за доминација се јавува затоа што се чувствувате незадоволни и сакате да ги раздвижите партнерот и вашата врска. Таквото однесување се пренесува и на пријателите и на семејството. Сепак, сега е време да ги преиспитате своите ставови и да избегнете кавги. Пронајдете мир, најдете начин да се опуштите и да уживате секој ден. Контролирајте го вашиот стрес, во спротивно тоа ќе влијае на секој аспект од вашиот живот. Ако сте слободни, овој месец ве очекуваат убави љубовни настани. Ќе се заљубите и јасно ќе покажете дали сте за сериозна врска или не. Врските во март имаат иднина, па затоа ќе бидете задоволни со вашиот избор. Сите оние деловни задачи што сте ги одбиле или одложиле, доаѓаат овој месец и ќе мора да се соочите со нив. Ќе има повеќе работа и обврски од вообичаеното, но ќе успеете да направите сè како што треба. Фокусирани сте на вашиот успех и напредок и ништо нема да ве одвлече од целта. Финансиите се подобруваат и овој месец имате многу добивки од неочекувани извори. Можни се проблеми со бубрезите.

ЛАВ
Овој месец, Лавовите ќе имаат хармонична атмосфера на љубовниот план. Имате многу планови и желби и ќе се обидете да го постигнете сето тоа што е можно побрзо. Комуникацијата со вашиот партнер е одлична и лесно можете да се согласите за сè. Семејните односи се подобруваат и овој месец ќе имате повеќе време да поминете време со пријателите. На слободните лавови им се препорачува да не влегуваат во врска ако не ги преболеле своите стари партнери, во спротивно ќе бидат повредени. Вашата кариера се одвива точно како што планиравте и сега е вистинското време да ги исполните своите желби. Ќе работите на нови проекти и ќе очекувате нови предизвици. Овој месец, треба да го надминете вашето его и, ако наидете на препреки, да останете смирени и самоуверени. Понекогаш е најдобро да се тргнете настрана за кратко време, за да ја видите целата ситуација. Финансиите се многу подобри отколку во претходните месеци, се советуваат заштеди. Се препорачува поредовно вежбање.

ДЕВИЦА
Зафатените Девици имаат одличен месец за љубовни врски и конечно ќе можат да ја подобрат комуникацијата со својот партнер. Ќе поминувате повеќе време со пријателите и семејството и ќе уживате во активности заедно. Исто така, ќе размислите за проширување на вашето семејство, што дополнително ќе ги подобри односите помеѓу вас и вашиот партнер. Слободните Девици овој месец можат да очекуваат промени на љубовно поле, бидејќи ќе запознаат личност која ќе го привлече нивното внимание и со која многу брзо ќе најдат заеднички интереси. Што се однесува до вашата кариера, овој месец треба да обрнете внимание на односите со колегите и претпоставените, бидејќи ако влезете во кавги, тоа може негативно да влијае на угледот што го градевте со години. Бидете достоинствени и не дозволувајте одредени негативни работи да ве извлечат од такт. Што се однесува до финансиите, март е месец за отплата на старите долгови, затоа треба да ги подмирите сите обврски и долгови што ги имате. Можни се проблеми со варењето, внимавајте што и колку јадете.

ВАГА
Зафатените Ваги во март се советуваат да бидат потолерантни, бидејќи во спротивно ќе имаат проблеми на љубовниот авион. Тешко ви е да ги толерирате грешките на вашиот партнер, а од страст и љубомора, можете да кажете зборови за кои ќе се каете. Едно е сигурно – пред да започнете каква било осуда или разговор, смирете се и размислете. Погледнете ја ситуацијата од неколку агли и не брзајте. Споровите може да се стабилизираат на крајот на месецот, но одредени врски и бракови нема да ги издржат овие бурни промени. Слободните Ваги може да очекува дека ќе има повеќе додворувачи и повеќе состаноци овој месец. Вашата кариера во моментов е во состојба на стагнација и воопшто не ви одговара. Правите се што можете за да се преселите од таа точка, но ви се чини дека не можете да успеете. Потребно е време да се започнат нови проекти. Сега е најдобро да се посветите и да пронајдете хоби или издувен вентил што ќе ве ослободи од стресот. Финансиите флуктуираат и треба да избегнувате заеми и кредити во март. Склони сте на настинки. Погрижете се за зајакнување на имунитетот.

ШКОРПИЈА
Зафатените Шкорпии ќе размислат за нивните идни потези со нивниот партнер во март, па можно е да влезете во заедничка деловна активност, што може да донесе многу пари и успех. Довербата е на прво место и ви треба некој сигурен на кој целосно ќе се потпрете. Партнерот е таму за да ве сослуша и да ви ја даде потребната поддршка. Enjoyе уживате во хармонична врска во март! Сега е вистинско време да ги подобрите односите и со членовите на семејството. Ако сте слободни, ќе запознаете личност која е многу заинтересирана за вашиот свет и со која можете да имате долги разговори. Можно е емоциите да се родат помеѓу вас. Што се однесува до деловната сфера, во март ве чека многу работа, но и многу повеќе пари отколку што очекувавте. Парите ве мотивираат да продолжите да работите вредно и верно. Можно е да добиете нови понуди и да прифатите да извршите повеќе работи одеднаш. Beе ви биде тешко, понекогаш тешко, но дефинитивно ќе ви се исплати. Здравјето е стабилно, но можна е болка во вратот и ‘рбетот.

СТРЕЛЕЦ
Стрелците ги очекуваат промени во љубовното поле во март, особено ако се во брак. Станавте нетолерантни на лаги и манипулации, па ако почувствувате дека од страна на вашиот партнер, можно е да има сериозни расправии и расправии. Подготвени сте за компромиси и длабоки разговори што ќе доведат до решавање на проблемите во вашата врска. Свесни сте дека за сè е потребно време и напор. Во овој период, најдобро е да се посветите и да ги преиспитате своите ставови. Ако сте во можност, одете на кратка пауза каде што ќе можете да ги соберете мислите. Ако сте слободни, нема да влезете во loveубовна врска овој месец затоа што ви одговара да бидете сами и да го поминувате слободното време со пријателите. Деловната сфера е одлична во март и треба да ги искористите можностите на најдобар начин. Ако сакате да работите во странство или да ги обновите деловните врски со некој од далечни земји, сега е вистинското време да го сторите тоа. Се очекува значителен напредок и успех во областа на образованието, управувањето и продажбата. Бидете сигурни во себе и борете се за своите цели. Beе бидете горди на себе ако ги постигнете поставените цели и ги исполнувате задачите. Вашите финансии се стабилни и задоволни сте од тоа. Здравјето е добро и стабилно, ќе имате многу енергија.

ЈАРЕЦ
Јарците се очекува да имаат одлична комуникација со својот партнер и да ја подобрат нивната врска овој месец. Имајте на ум дека треба да одржувате позитивна енергија и да се фокусирате на создавање нови заеднички идеи. Вие сте мотивирани од планирање за во иднина, па можно е да заминете на заедничко патување каде што ќе се посветите едни на други. Изгледа дека сте заљубени како првиот ден и уживате во ова чувство! Ако сте слободни, ве чека многу динамичен месец на љубовно поле. Можни се кратки авантури полни со страст и уживање! Подготвени сте да работите на нови проекти! Новите деловни предизвици ви носат и прилив на пари што треба да се инвестираат паметно. Имајте на ум дека најдобро ќе се снајдете овој месец ако се занимавате со комуникација или здравствена заштита. Добар месец е да започнете приватен бизнис и таа идеја ве прави особено среќни. Вашите финансии се стабилни и многу сте сигурни и опуштени во врска со тоа. Што се однесува до вашата здравствена состојба, треба да се движите повеќе и да останете во природа што е можно повеќе. Задоволете ги вашиот ум и тело.

ВОДОЛИЈА
Зафатените Водолии имаат можност да ја поправат врската со нивниот партнер. Се разбирате подобро и комуницирате полесно. Haveе имате поголема желба и потреба да поминувате повеќе време заедно. Ќе бидете фокусирани на планирање за иднината и нови проекти, без разлика дали станува збор за нова работа, хоби или купување имот. Овие планови ве мотивираат да продолжите понатаму и да се поддржувате едни со други. Ако сте слободни, овој месец ќе запознаете интересна личност со која имате многу заеднички теми. Исто така е можно вашите поранешни партнери да се вратат во живот, а вие треба да го избегнувате тоа, бидејќи повторно можете да се разочарате. Кога станува збор за вашата кариера, март е месец за вас во кој ќе започнете многу нови проекти, ќе работите на повеќе страни. Точно е дека во одреден момент ќе бидете многу уморни, но работата ќе ви се исплати! Можно е да напредувате во тековната работа, но и да добивате понуди за нови работни места. Сега е време да видите како ќе се одвива вашата кариера и на што сакате да се фокусирате. Финансиите се подобруваат, се препорачува поумерено трошење пари.Во март, внимавајте на алергии, болести на синусите и респираторните органи.

РИБА
Зафатените Риби овој месец ќе почувствуваат напнатост во врска или брак. Вие сте многу зафатени со деловни приватни обврски, затоа немате време да му посветите време на вашиот партнер. Ова може да ја тестира вашата врска и да создаде несогласувања и проблеми. Треба да престанете да мешате приватни и деловни проблеми и да бидете порелаксирани дома. Врската со членовите на поширокото семејство се подобрува и сега ви треба совет и мотивација што можете да ги добиете само од нив. Пред вас е тежок емотивен период кој ги става на испит емоциите кои одамна ги негувате. Размислете за тоа, можеби е време за промена. Ако сте слободни, во вашиот живот влегува личност што сте ја запознале преку одредени активности во заедницата. Можно е да внесете врска што ќе ја наведете протокот. Ништо не оди бавно овој месец, затоа бидете подготвени за љубовни предизвици. Ве чекаат разни пречки на работа и се чини дека сте уморни и исцрпени и немате мотивација да се борите за своето место. Препорачливо е да бидете порелаксирани и да размислите двапати пред да донесете голема одлука. За вас, ова не е идеален месец за започнување на нов бизнис, па затоа е најдобро да бидете благодарни за она што го имате и да се обидете да ја задржите моменталната работа. Овој период ќе помине, и мора да останете фокусирани и смирени до крајот. Можни се проблеми со зголемување на телесната тежина, па затоа е добро да внимавате на диетата. Избегнувајте нездрава храна и слатки.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Неверојатно – Снимен е спектакуларен блесок од експлозија на метеор

Како изгледа венчавката од соништата на секој хороскопски знак