in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 3 МАРТ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Толку нетипично за Овенот, но денес сте вистинска машина за чистење. Во вашата глава сфативте како денес ќе ја средите својата куќа и нема да се предадете сè додека не бидете задоволни. Она што го имате на ум е премногу за една личност. Побарајте помош од членовите на семејството. Работата е многу поинтересна во општеството, и сè ќе оди многу побрзо.

БИК
Биковите денес сте малку фрустрирани. Постојат места каде би сакале да одите, но се чини дека нема начин како да излезете од дома. Вашите одговорности дома се премногу големи и едноставно нема да можете да ја менувате ситуацијата уште некое време. Сепак, можете да планирате мини одмор без непотребни напори. Одете на вечера во убав ресторан или опуштете се со стар холивудски филм. Засега тоа ќе биде доволно.

БЛИЗНАЦИ
Ако Близнаците претерале со вчерашната реакција, најверојатно денес ја плаќате цената. Ако главата ви преполнета и се чувствувате презаситени, тогаш веројатно сте свесни дека премногу добро влијае штетно на вашето тело. И покрај тоа што имате нагон да станете од кревет и да ги извршувате своите должности, најверојатно ништо од ова нема да се случи. Одморете се, а попладне веќе ќе се чувствувате подобро и посилно.

РАК
Без сомнение, Раковите треба да завршат многу работа. Денешната конфигурација на планетите укажува на тоа дека ќе бидете многу фокусирани да завршите се воеднаш. Не мора да правите сè за еден ден. Наместо да менувате големи работи како подови и мебел, размислете за мала инвестиција во неколку ситници кои веднаш ќе го разубават вашиот дом.

ЛАВ
Денес, Лавовите веројатно нема да се чувствуваат најдобро. Нема сомнение дека ова е одговор на вашето тело на претерувањето кон кое сте биле склони овие денови. Не обвинувајте никого освен себе за болките во главата или стомакот. Бидете пријатни со членовите на вашето семејство, прашајте ги убаво и склучете мир. Вечерта ви носи закрепнување.

ДЕВИЦА
Постои нешто што се нарекува премногу искреност, драги Девици. Веќе сте почувствувале на своја кожа колку само вашата желба за вистина и вистина може да повреди некои луѓе. Обидете се да зборувате со малку повеќе такт и дипломатија денес. Ќе продолжите да ја остварувате вашата намера, додека имате многу посреќна публика, што ќе биде клучно за успехот.

ВАГА
Денес Вагите сакаат само да бидат сами. За да се случи ова, ќе треба да го исклучите вашиот телефон, да го исклучите интернетот и добро да ја заклучите вратата. Се чини дека дури и тоа нема да биде доволно за да ги спречите вашите пријатели да ја сакаат вашата компанија. Ова е еден од тие денови. Луѓето ве сакаат, а вие не. Без помош. Нарачајте пица и препуштете се на хаосот!

ШКОРПИЈА
Шкорпии, немојте да бидете изненадени од количеството неочекувани средби или посети. Поради комбинација на околности, денес би можеле да станете домаќини на собир што не сте го планирале. Бидејќи вашата енергија е на високо ниво, ќе можете да бидете домаќини на сè и да поминете одлично време, што ќе ви донесе невообичаено многу задоволство.

СТРЕЛЕЦ
За Стрелецот пристигна добро време за работа на некои проекти, и навистина не би било паметно да направите нешто друго денес. Но, бидејќи малку се плашите од нови работи за кои не сте сигурни дека се добри за вас, одвојте доволно време да размислите, бидејќи навистина не е време за избрзани одлуки што можат да ве вратат назад.

ЈАРЕЦ
Јарците денес ќе имаат многу енергија и ќе бидат подготвени да ја искористите. Поканете пријатели на прошетка или тениски натпревар попладне. Уживајте еден ден надвор од дома, но не претерувајте. Ако ги истегнете мускулите, ќе ви треба подолго време да се опоравите отколку да имате нерви. Внимавајте да пиеште повеќе течности, да се загреете правилно и да продолжите!

ВОДОЛИЈА
Денес, Водолијата може да добие вести за добивки или нов предизвик во животот. Иако ова е нешто што го посакувавте подолго време, можеби на почетокот ќе се двоумите дали да донесете одлука. Можеби поради ниска самодоверба? Не дозволувај тоа да ве спречи. Чувството е само привремено, а можноста на долг рок може да се претвори во нешто многу добро за вас. Не пропуштајте го!

РИБИ
Риби не заборавајте дека не треба да се мешаат љубовта и парите. Запомнете го ова ако ви дојде пријател денес да ви побара пари. Подобро би било да му помогнете да заработи пари отколку да позајмува. Иако сакате да помогнете, овој метод обично носи повеќе штета отколку корист. Брзиот заем нема да помогне ако вашиот пријател е расипнички и не знае со парите, а вие веројатно нема да ги вратите на време.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Палецот го открива вашиот скриен карактер

Најпознати теории за анализа на соништата – Што ни откриваат тие?