in ,

Научниците открија нов вид на мистериозна змија

Научниците во Виетнам открија нов вид змија кој значително се разликува од другите членови на нејзиниот вид.

Истражувачи од Националниот музеј на природна историја на Смитсонијан (САД) и Институтот за екологија и биолошки ресурси
Виетнамската академија за наука и технологија го лоцираше овој вид на рептили во темна боја и малите риги на риги на северот на Виетнам, во низински регион опкружен со шума, се вели во написот објавен во списанието „Био еден“.

За повеќе погледнете на наредниот линк: нов вид на мистериозна змија

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Вода од бел лук – Го препородува организмот за 7 дена

Hitmen 3 видео премиера на Азирус Гејминг Јутуб Каналот