Како течната пудра да трае цел ден на вашето лице – Тајната е во „обратната техника“


Да речеме дека пронајдовте течна пудра што и дава на кожата совршен изглед, но не е долготрајна како што очекувате да биде, што да направите?

Не грижете се, најдовме решение што може да го реши овој проблем за вас. Слушајте не, мора да го пробате ова. Иако овој тренд не е нова техника, тој е актуелен хит на мрежата Тик Ток и сите се воодушевени од тоа. За почеток вашето лице треба да биде добро нахрането и да не биде комплетно суво, користете крема која дава благ здрав сјај.

Откако ќе ја нанесете кремата, нанесете транспарентна пудра на вашето лице и потоа испрскајте со спреј за сетирање на шминката. После овие 3 чекори нанесете ја течната пудра. Оваа техника стана доста популарна во beauty светот и гарантира долготрајност на течната пудра и спречува таа да „исчезне“ во текот на денот.

Извор: srekja.mk

Previous РЕЦЕПТ: Чоколадно суфле на кое ретко кој може да му одолее
Next СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 2 МАРТ 2021 ГОДИНА