in ,

Вода од бел лук – Го препородува организмот за 7 дена

Лабораториски студии покажаа дека суровиот лук убива бактерии, ги намалува липидите во крвта и потенцијално го намалува крвниот притисок.

Некои студии исто така покажаа дека лукот може да го стимулира имунолошкиот систем да го забави растот на туморот.
За 7 дена, пијте лук и вода секое утро еднаш месечно. Нека ова ви биде здрава навика.

Кога е вистинското време да се пие оваа вода?

Пред патувањето за посилен имунитет

Кога телото треба да се исчисти од токсини

При првите знаци на настинка

СОСТОЈКИ:

  • 8 чешниња лук
  • 1 литар вода.

ПОДГОТОВКА:

Белиот лук исчистете го и преполовете го секое чешне. Исплакнете го ченот под млаз вода, а потоа ставете го во тегла. Истурете еден литар вода и затворете ја теглата. Оставете го во фрижидер еден час пред употреба.

Измешајте 1/4 чаша бела вода со 1 чаша обична вода.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 2 МАРТ 2021 ГОДИНА

Научниците открија нов вид на мистериозна змија