in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 26 ФЕВРУАРИ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Денот носи голема шанса да ги реализирате плановите од кои се откажавте. Добивките се сигурни и може да добиете пари од кога веќе сте се откажале. Пред да ги инвестирате тие пари во нешто, направете добра пресметка.

БИК
Имате многу одговорности пред вас. Ќе ви се чини дека не кревате глава од работа, а всушност нема да се случи ништо посебно. Илузијата дека сте преоптоварени доаѓа од ситост, затоа итно ви треба или промена на работа или кратка пауза.

БЛИЗНАЦИ
Целото внимание е насочено кон проблематичната ситуација што се одвива во кругот на вашето семејство. Кулминацијата може да дојде денес, бидејќи аспектите на небото најавуваат итни и присилни промени. Не бегајте од проблемите, одлучно одете на промени.

РАК
Сите погледи се насочени кон вас. Опкружени сте со луѓе чија судбина, на некој начин, зависи од потезите што треба да ги направите. Срамота е што сте свесни дека не можете да поштедите некои луѓе иако тие не го заслужуваат тоа. Не мешајте емоции и работа.

ЛАВ
Иако чувствувате по кој пат треба да оди вашиот понатамошен професионален развој, сепак се двоумите. Ако прифатите каква било понуда во овој момент, дури и ако не е примамлива на прв поглед, на долг рок, ве чека значителна промена, особено во финансиска смисла.

ДЕВИЦА
Вашата преосетливост, денес, доаѓа до израз. Оптеретени сте со туѓи мислења, додека, истовремено, работите по ваша дискреција. Крајно време е да одлучите, или ќе играте како што играат другите, или ќе замижувате на она што другите го кажуваат.

ВАГА
Вашата самодоверба и арогантен став полека почнуваат да ја иритираат околината, која веќе некое време има значително трпеливост за сето тоа. Ако не го поправите однесувањето, може да доживеете многу непријатна ситуација што ќе ве натера да се чувствувате засрамени.

ШКОРПИЈА
Аспектите ви носат прилив на енергија што ви недостасуваше во минатото. За жал, паралелно пристигнуваат нови обврски, кои ќе ја засенат целата убавина на овој период. Пред вас е напорна работа за која нема да ја добиете очекуваната награда.

СТРЕЛЕЦ
Преправајте се дека не ја забележувате незаинтересираноста на вашата сакана. Мислите дека со игнорирање ќе го избегнете проблемот, а вистината е дека со прикривање ја влошувате веќе напнатата ситуација. Разговор, работите не се толку црни како што изгледаат во моментот.

ЈАРЕЦ
Љубовниот живот е во центарот на вниманието. Главната тема се лагите или тишините, без разлика дали се ваши или сакани. Неизвесноста за исходот може да предизвика голема непријатност што ќе направи да се чувствувате дури и болни. Надминете ги вашите стравови затоа што кризата е привремена.

ВОДОЛИЈА
Од страв да ја разнишате очигледната стабилност во врската, целата вина ја преземате врз себе. Може да влезете во сериозен конфликт затоа што го преценивте вашето трпеливост. Промените во приватниот живот исто така ја нарушуваат рутината во вашата секојдневна работа.

РИБИ
Имате многу планови и очекувате наскоро да лансирате некои од нив. Имате многу планови и очекувате наскоро да лансирате некои од нив. За жал, денешните настани нема да ви донесат големи промени, освен што околностите ќе ве натераат да размислите дали патот што сте го смислиле е најповолен за некој како вас.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Луѓето во своите домови почнаа да доведуваат бездомни и диви животни за да ги заштитат од студот

Замрзнато езеро почна да се користи како аеродромска писта