Маскарата сме ја нанесувале погрешно цело време – ТикТок видео става хит помеѓу мејкап артистите


Видео објавено од девојче по име Тејлор Триплер се појави на „ТикТок“ и стана хит во светот на шминката. Според неа, девојчињата со години ставаат маскара на сосема погрешен начин.

Како што рече, таа го совладала овој метод во средно училиште и оттогаш го користи, а луѓето често мислат дека носи вештачки трепки. Таа истакна дека четката не треба да се вметнува во шишето повеќе од еднаш, туку дека треба да се извлече што е можно повеќе маскара на четката со кружни движења. Потоа со четка нанесете маскара на трепките, повлекувајќи ја од лево надесно. „Дури сега ја повлекувате четката нагоре“, рече Тејлор.

Откако ќе се исуши маскарата, таа додаде дека е потребно да се отстрани вишокот маскара со стап за уши. Видеото го гледале над половина милион луѓе.
„Ова е одлично“, „Само што направив и трепките изгледаат одлично. Без грутки “,„ Трепките ми изгледаат фантастично. Ова го смени мојот живот “, се само некои од коментарите.

@_slaybytay_

The delco accent came out strong in this LOL ##gamechanger ##mascarahack ##makeuphackfyp ##fyp ##tryit

♬ original sound – Taylor Tripler

Извор: srekja.mk

Previous СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 25 ФЕВРУАРИ 2021 ГОДИНА
Next Можеби животот не е наменет за да се заљубите во некого туку да се заљубите во себеси