in ,

Тајната до свиленкасто мазни нозе е рецептот за домашен сапун кој стана хит помеѓу дамите

Иако сме сеуште длабоко навлезени во зимата, наскоро кога ќе дојде топлото време сигурно многу дами ќе бараат на интернет како лесно да се ослободат од вишокот влакна на телото. Денес ви донесовме одлично и безболно решение, по што кожата ќе ви биде мазна и свиленкаста, а тајната е во домашниот сапун.

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

  • ¼ шолја гел од алое вера
  • ¼ чаши течен сапун
  • 1 лажица гел од бадем
  • ¼ чаша топла дестилирана вода
  • есенцијални масла по желба, неколку капки
  • ластично шише со течен сапун

ПОДГОТОВКА:
Измешајте ги наведените состојки и истурете во шише. Внимавајте секогаш да го тресете шишето пред секоја употреба и препорачливо е да го користите додека се туширате. Можете да го користите сапунот два месеци.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Богаташката Парис Хилтон се сврши на својот 40-ти роденден и го покажа избраникот (видео)

Магичната бамбусова шума која ја посетуваат милиони туристи и од која заминуваат шокирани