in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 18 ФЕВРУАРИ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Овните се брзи на јазик и им се чини дека кријат нешто. Иако вашата мотивација е желбата сè да се реши веднаш, тешко дека другите ќе го видат тоа со ваши очи. Вашите чувства се длабоки и сложени, но постапките на луѓето околу вас им изгледаат површно. Не плашете се од длабоки разговори што ве водат кон помалку безбедни области. Ова е местото каде што ќе го најдете она што ви треба.

БИК
Би сакале да сторат сè што е во ваш план, но повторно имате опасност да ветите повеќе отколку што можете да стигнете. Вие сте свесни за вашите сопствени недостатоци, па не сакате да се ставите во ситуација да може да изгубите. Сепак, преголемата загриженост за тоа ќе биде само контрапродуктивна. Не судете се преку вашите минати дела и чувајте ги работите што е можно поедноставно. Направете што можете, па оставете го само да продолжи.

БЛИЗНАЦИ
Денес, Близнаците треба да внимаваат на своите соништа што ве водат до место каде не се чувствувате многу пријатно. Вашите соништа нема да се претворат во кошмар, но веројатно ќе откриете некои недостатоци во нив што ќе треба да ги поправите. Не трошете време да се грижите. Наместо тоа, вметнете нови информации во вашиот постоечки план и продолжете понатаму.

РАК
Ракот е шампион во скијање низ длабочините на душата, но денешното спуштање нема да ви биде така лесно. Тековните односи во вашата врска бараат да се посветите на сериозни проблеми во нив. Може да станете во неволја ако претпоставите дека ги држите сите жици во ваши раце. Ако ги занесете своите чувства, ќе добиете вистинско уживање. Вашите емоции можат да ја отворат вратата за длабока и убава трансформација.

ЛАВ
Иако Лавовите може да наидат на неколку стари проблеми на патот кон задоволството, вашата прогноза е генерално многу добра. Без разлика дали сте загрижени за можноста за напуштање, професионални пропусти или за фактот дека ќе изневерите некого, не трошете премногу време замавнувајќи се над тоа. Среќата доаѓа на ваш пат, но пред тоа ќе мора да направите неколку кривини.

ДЕВИЦА
Девица, дали мислите за вистинското значење на вашите услуги кон другите? Можеби размислувате како би било да одите и да им помагате на луѓето во Хаити или во некоја друга голема катастрофа. Се споредувате со Мајка Тереза ​​само за да сфатите дека сте далеку под вашите идеали. За среќа, овој процес може да биде многу здрав за вас ако не претерате. Пронајдете некој во вашето соседство на кого можете да му помогнете и ќе се чувствувате исто толку добро.

ВАГА
За Вагите е лесно да замислат одлични уметнички дела што би ги направиле доколку сте исто толку талентирани како некои големи мајстори. Размислувате што би можеле да направите ако не мора да се грижите за секојдневните работи. Но, сето ова не е изговор за да не се изразувате во вашите сопствени рамки. Бидете креативни и ќе стапите во контакт со детето во вас.

ШКОРПИЈА
Шкорпии, ќе дојдете во ќорсокак ако само помислите каков би можел да биде вашиот живот ако ова или она се одвива поинаку. Би сакале да се вратите во минатото и да промените некои ваши одлуки. Сепак, постои одреден раздор помеѓу вашите фантазии и она што моментално се случува во вашиот живот. Размислете за некои работи што можете да ги примените во сегашноста и држете се до тоа.

СТРЕЛЕЦ
Стрелците се толку возбудени што ги прават сите работи на време, што може да превидите нешто многу важно за вас. Дајте си време да слушнете што се обидува да ви каже вашата потсвест затоа што во спротивно ќе прескокнете важна порака за некој близок. Не преправајте се дека сте фини и откажете се од некои симболични пораки што ви ги испраќаат соништата. Сè има свое значење, но останува на вас да откриете што точно.

ЈАРЕЦ
Јарецот е време да се запамети претходното искуство во животот што ве натера да се сфатите сериозно, да направите амбициозни планови и да се обидете да успеете. Обидот да ги постигнете своите цели е нешто што ги тера луѓето околу вас да ви се восхитуваат, но исто така е убаво да се запамети што ве натера да ги поставите. Треба да се фокусирате на проблеми со парите затоа што сте соочени со избори кои ја зголемуваат можноста да заработите добри пари.

ВОДОЛИЈА
Се чини дека не сте баш при себе долго време, но сега е време да погледнете наназад и да размислите за сите промени што сте ги поминале, особено за оние што бараат логично размислување. Сè уште сте во постепена фаза на промени и денес може да ви донесе избори што ќе влијаат на годините што следат. Бидете трпеливи, овие промени бараат време.

РИБИ
Рибите се подготвени да зачекорат напред, но пред тоа ќе доживеете уште една чаша тага за старите добри времиња. Размислувањето за минатото може да ви помогне, но како и секогаш, претерувањето ќе ве одведе во насока што не ја сакате. Иако сакате духовна врска со универзумот, пред вас има љубов и пари што ги прескокнувате поради тоа. Држете се до сегашноста и посветете се на реализација на тие планови.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Кој зеленчук најтешко се вари во желудникот – не го јадете навечер

Појадокот е најважен – Нешта кои треба да ги знаете и се од голема корист