in , ,

Магичната бамбусова шума која ја посетуваат милиони туристи и од која заминуваат шокирани

Сцените на фотографиите кои се враќаат во времето на самураите и гејшите и испуштаат мир и тишина, во реалноста се доста различни.

Без оглед на тоа што шумата е прекрасна, поради големите очекувања, туристите честопати се разочаруваат откако ќе ја видат во живо, поради што не и даваат одлични оценки. Се наоѓа на периферијата, на околу половина час од центарот, бамбусова шума , е едно од местата што туристите мора да го посетат во Кјото. Веројатно најпознатата шума во Јапонија е омилена цел на фотографијата, но и на Фотошоп или Lightroom.

Повеќе погледнете на наредниот линк: магичната бамбусова шума

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Тајната до свиленкасто мазни нозе е рецептот за домашен сапун кој стана хит помеѓу дамите

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 19 ФЕВРУАРИ 2021 ГОДИНА