in ,

Кој зеленчук најтешко се вари во желудникот – не го јадете навечер

Зеленчукот е здрава и корисна храна за телото.

На зеленчукот кој е погоден и за слабеење и одржување фит форма, му требаат 30 минути да се свари, со што не го оптоварува желудникот.

Зеленчук кој подолго се вари, од два ипол до три часа е зелка, морков и репка.

Извор: готви.мк

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ФОТО: Итересни и по малку комични слики – 9 Дел

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 18 ФЕВРУАРИ 2021 ГОДИНА