in , , ,

Пар патува по светот и ги копира познатите сцени од филмовите и сериите

Робин Лахаин (31) и Џудит Шнајдер (30), двојка од Германија, имаат многу интересно хоби – тие патуваат низ светот за да копираат познати сцени од филмови на локациите каде што биле снимени.

Робин и Џудит се запознаа на забава на заеднички пријател пред околу 10 години а започнаа да посетуваат локации од познатите филмови во последните 6 години. Отпрвин тоа им било само хоби кое го правеле за себе, објавувајќи на социјалните мрежи само оние фотографии што ги направиле дома, но потоа нивните пријатели почнале да го забележуваат нивното хоби и да го фалат нивниот талент за повторување на овие сцени. Инстаграм тогаш ја зголеми популарноста, па тие го започнаа својот профил наречен „Тајни познати места“, на кој има десетици илјади следбеници.

Повеќе погледнете на наредниот линк: копира познатите сцени од филмовите и сериите

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Тренд секојдневни модни комбинации за кога температурата е во минус

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 17 ФЕВРУАРИ 2021 ГОДИНА