in , , ,

Обожавате снег? – Што открива тоа за вашиот карактер

Прочитајте како вашиот став кон снегот може да ја покаже вашата одлика на личноста.

Првите асоцијации со снегот се детски радости како снежни топки и санки. Децата сакаат снег! Од друга страна, меѓу возрасните има и такви на кои им се допаѓа снежната идила, а има и такви кои не сакаат нити да помислат на снег. Додека снегулките се извор на среќа за некои, други би сакале снегот повеќе да не паѓа и да уживаат во вечната пролет и лето.

Луѓе кои сакаат снег
Ако со нетрпение чекате снег и со нетрпение очекувате да облечете зимска опрема и да започнете снежна авантура, тогаш сте љубител на акција. Ја сакате природата и не ви пречи ако вашите чизми можат да бидат влажни. Уживате во радостите на децата иако сте возрасни и не можете да замислите дека има луѓе кои не се радуваат на снежни борби.
Ја сакате возбудата на животот, како и слободата. Од стресот се ослободувате со вежбање или каква било активност, а во храната нема да најдете утеха.

Луѓе кои не сакаат снег
Ако сте од луѓето кои сакаат да гледаат во снегот само низ прозорецот, затворени во топол дом, обожавате удобност. Вие сте и малку перфекционист, па глетката на валкани чизми ве иритира. Вие се борите против стресот во топлината на домот со добра книга, ТВ документарен филм или подготвувајќи вкусни десерти и уживајте во активности на отворено во потоплите месеци.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Зошто влегуваме во токсични врски? – Вистината позади вљубувањето во погрешни партнери

После спонтаниот аборутс – Меган Маркл и принцот Хари го очекуваат своето второ дете