in , , ,

Едноставен рецепт за колачиња со мед

Крцкави, но сочни колачиња без јајца на кои можете да им додадете ореви или бадеми за подобар вкус.

Потребни состојки:
50 гр мед
300 гр ‘ржано брашно
100 милилитри вода

Начин на подготовка:
Растворете го медот во водата.
Додадете го брашното. Потоа, месете ја смесата за кратко време. Со помош на лажичка, формирајте колачиња и ставете ги во тава обложена со хартија за печење.
Печете на 200 степени Целзиусови околу 10-15 минути.

IIзвор: кафепауза.мк

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Водителот Марко Новески се реши да се жени, а еве ја неговата избраничка (фото)

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 16 ФЕВРУАРИ 2021 ГОДИНА