in , ,

Хороскопски знаци на кои оваа година ќе им се врати некој бивш партнер во животот

Минатото ќе им тропне на вратата, велат ѕвездите. И покрај тоа што мислевте дека избегавте неповредени, средбата со минатото ќе ве преследува до крајот на годината. „Старата љубов на која заборав нема“, на некој начин ќе се врати во вашиот живот.

Ќе ве вознемири, а потоа ќе имате само две опции – да стапите во брак или целосно да заборавите еден на друг. Само 3 хороскопски знаци до крајот на оваа година ќе имаат збунувачки љубовни ситуации, па откријте дали сте меѓу нив.

ОВЕН
Минатото се подготвува да ве посети. Во овој случај, реченицата „минато, те молам прости“ е тешко валидна, бидејќи како што досега научија сите врапчиња на гранката – кармата секогаш доаѓа на свој начин! Поранешната љубов ќе воспостави контакт со вас повикувајќи ве на патот „Јас само се јавувам како пријател, да видам како си и што правиш“, и танцот може да започне. Во ноември, можно е помирување и влегување во сериозно партнерство или брак. Па, со среќа, и време е да се смирите!

БЛИЗНАЦИ
И Близнаците ќе го вкусат својот дел од „колачот“ што им го подготвуваат судбината и кармата. Припадниците на овој знак се чини дека нема да можете да избегаат од духовите од минатото. Оние кои биле осамени подолго време сега успеваат да постигнат силно и стабилно партнерство, а оние кои веќе се во емотивни врски ќе имаат преиспитување на силата на нивните односи. Нешто ќе ве натера да контактирате повторно со некого од кого не сте чуле одамна и со кого сè уште ве обврзува нешто длабоко во себе.

РАК
За Раковите не е сè мед и млеко. Ситуацијата изгледа вака – вашето поле на домот и сериозните партнерства и бракот секако е под голем притисок. Можете да ги решите проблемите на емоционално ниво со мир, трпеливост, истрајност, одлучност. И имате борба со духовите од минатото. Вие едноставно не можете да одолеете да одговорите на повикот на „некој“ на кој срцето ви чука силно, ќе трчате по друга доза, па нека тече животот. За оние Ракови на кои љубовта им бега постојано, својот испит ќе го имаат во декември, па внимавајте како ќе ја искористите оваа шанса.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

На мажите кои конзумираат пилешко месо можат да им пораснат гради

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 15 ФЕВРУАРИ 2021 ГОДИНА