in

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 13 И 14 ФЕВРУАРИ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Ако се чувствувате сентиментално и ви недостасуваат старите добри времиња, дајте се од себе и вратете ги! Потребна е малку волја и желба, овие дена се идеални за оживување на спомените и организирање на дружења како некогаш. Вашите зборови би можеле да повредат дел од вашата деловна активност ако не размислувате за чувствата на другите луѓе. Запомнете дека самоконтролата е знак на зрелост. Изразете се на начин што никого не навредува.

БИК
Овој викенд на Биковите може да му пречат некои спомени од минатото, запознавајќи личност што не сте ја виделе многу долго време. Бидејќи има некои силни чувства поврзани со таа личност, внимавајте да не бидете презаситени и да заборавите на моменталното опкружување. Сепак, ништо нема да ја надмине вашата желба да воспоставите безбедност во сите области на животот. Со добра рамнотежа на ризик и безбедни топки, ќе ги имате двете страни задоволни, па ќе бидете особено задоволни на крајот на денот.

БЛИЗНАЦИ
Близнаци, обрнете внимание на луѓето кои сакаат да ве измамат и да ви го заматат погледот на важните работи што се случуваат. Овој викенд се е можно, затоа држете ги очите, како и умот, за да можете навремено да ја свртите ситуацијата во ваша корист. Целосно ќе избегнете конфликти ако вложите малку напор и размислите пред да кажете што мислите. Дури и ако се обидувате да поставите рекорд, вашите идеи не се во согласност со она што се обидувате да го постигнете.

РАК
Промените што се гледаат за Раковите се прилично добри за вас, па затоа би било многу добро да го користите периодов за подготовка и решавање на некои заостанати работи. И покрај тоа што е само почеток на неделава, можно е да направите некои работи, затоа не трошете го вашето време. Всушност, гласникот Меркур е во хармоничен однос со стабилниот Сатурн и тоа ве прави забавни и ситници ирелевантни. Одржувајте го вашиот интегритет и не плашете се од сопствената сериозност.

ЛАВ
Среќата што Лавовите ја поврзуваат со некои луѓе е повеќе последица на навика отколку реални врски, затоа немојте да бидете премногу изненадени кога некој од нив ве разочара. Успешно ќе се опоравите само ако прифатите дека тоа е реалноста. Дозволете вашите чувства да излезат на површина, но запомнете овој пат дека не е истата стара љубовна приказна за која станува збор. Изборот е ваш, затоа дајте си доволно време да се поврзете со заборавен пријател од минатото.

ДЕВИЦА
Иако Девиците имаат најдобри намери, премногу често се однесувате импулсивно и без размислување. Обидете се да размислувате пред вашите реакции, бидејќи ситуацијата е прилично експлозивна и без ваше влијание. Вашата желба за моќ треба да остане во сенка периодов. Постојат премногу иновации во вашиот живот во моментов што ве зафаќаат и се оддалечуваат од она што всушност треба да го правите. Бидејќи сè уште имате добра самоконтрола, искористете ја оваа можност.

ВАГА
Во моментов, најдобро е Вагите да побараат мислење од луѓе кои се поискусни и помудри од нив, затоа што не сте во согласност со ситуацијата. Не е дека не знаете, но едноставно не сте во можност да ги видите сите аспекти, затоа слушајте што има да каже околината. Можеби дури и ќе наидете на голем отпор, но ако дадете сè од себе, ќе ја решите таа пречка. Најважно во моментов за вас е да разберете дека ова е точката каде сè се менува, па затоа е време да се припремите на тоа.

ШКОРПИЈА
Ова е идеално време за забава и социјални контакти, бидејќи тие ќе ве опсипат со понуди и идеи. Штета што не можете да прифатите сè, затоа што обично избирате што најмногу ви одговара и се занесувате со полно срце. Овој пат останете дома и подарете им на своите најблиски она што го заслужуваат. Воспоставувањето приоритети е клучно во овој момент. Подоцна, брзо ќе го стигнете она што го пропуштивте на работа.

СТРЕЛЕЦ
Односите во коишто е моментално Стрелецот се доста хармонични во сите аспекти, така што ќе можете да се опуштите и да имате време за себе и за своите активности. Грижете се за себе, малку ментална хигиена никогаш не боли, особено во овој период. Месечината е во вашата III куќа, Домот поблиску до околината сугерира да ја завршите целата стара работа пред да започнете со следниот голем проект. Веќе немате време да чекате, веднаш започнете да работите на тоа.

ЈАРЕЦ
Јарците можат да очекуваат поддршка од околината за нивните идеи, затоа пуштете се да се одвивате за време на ситуацијата и климајте со главата. Иако ова не е вашиот вообичаен начин на функционирање, овој пат е токму она што е најдобро и најпаметно. Ако немате увид во вашиот буџет, крајно време е да откриете како стојат работите. Преземете одговорност за себе и намалете ја можноста за проблеми во иднина.

ВОДОЛИЈА
Може да наидете на нешто што не ви одговара, само заборавете на целата работа и оставете да помине. Тврдоглавоста во оваа ситуација може да ве доведе само во погрешна насока, особено во приватниот живот. Вашето расположение ќе биде променливо и може да ве збуни иако изгледа дека точно знаете што сакате во животот. Вашите пријатели и семејство може да ве натераат да се премислите и да ви создадат проблеми.

РИБИ
Ако сте работеле напорно и сте се обиделе, како што тоа обично го прават Рибите, ќе добиете заслужена награда. Периодов, ова е можно само во емотивна смисла, а финансиските аспекти ќе започнат да се покажуваат преку недела. Затоа, седете назад и уживајте. Не обидувајте се да ги рационализирате овие налети на креативност. Наместо тоа, вметнете ја вашата инспирација во секојдневните работи и светските обврски.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ФОТО: Итересни и по малку комични слики – 7 Дел

95-годишниот дедо Милан не се откажува од својата работа да изработува кожни производи во старата Охридска чаршија