По завршувањето на петтата сезона на „Преспав“ гледачите прашуваа дали ќе има наредна – еве го одговорот…


Петтата сеозна на македонскиот ситком „Преспав“ започна да се емитува на 18 декември, крајот од минатата 2020 година.

Погледнавме 20 незаборавни и урнебесни епизоди од незгодите во пансионот „Преспав“, а имавме прилика и да видиме нови улоги и актери, како што е стилистката Натали или актерката Наташа Петровиќ, но се врати и актерот Владо Јовановски. Потоа,  како актерка гостинка се проба и пејачката Сара Мејс, а како репортерка манекенката Катарина Ивановска.

Повеќе погледнете на наредниот линк: Преспав

Извор: vistina.com.mk

Previous Митови за за човечкото тело во кои многумина веруваат но не се вистина
Next Погледнете ги најновите 2 HITMEN 3 видеа на Азирус Гејминг

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *