in , ,

Како навистина се облекуваат парижанките?

Инстаграм профил кој го следи секојдневиот уличен стил на парижанките – фотографии кои се снимани спонтано низ улиците на француската престолнина и прикажуваат како во своето секојдневие изгледа една модерна француска дама.

Фотографиите од уличниот стил кои обично доаѓаат кај нас од Париз и ги следат улиците за време на Париската модна недела, секогаш се многу гламурозни, свесни за модата, но мора да бидеме свесни, исто така многу оркестрирани. Модната толпа што се влева во градот на светлината во тие денови обично има планирана гардероба за едномесечен престој во модните метрополи, а во Париз особено се обидува да ги импресионира фотограферите и публиката со скапи и впечатливи модни изданија.

Но, како изгледаат улиците на Париз во остатокот од годината? И, како навистина се облекуваат парижанките? За нивниот стил се пишува доста, во обид да се демистифицира што ги прави нивната мода и начин на облекување толку посебни. Увид во ова одблизу ни овозможува еден генијален профил на Инстаграм кој не престанавме да го следиме откако го откривме.

Се вика Parisiens in Paris и ги документира секојдневните модни изданија на парижанките кои може или не мора да работат во модната индустрија, тие се жени од различни возрасти и стилови, но она што дефинитивно ги обединува е стилот и фактот дека фотографиите од нивните комбинации се снимени спонтано, во еден момент, и така совршено го прикажуваат оној je ne sais quoi, за кој секогаш зборува кога станува збор кога зборуваме за Французинките. Едноставно и кул, едноставно и ефектно. Сите овие комбинации ни даваат допир со вистинска инспирација за уличниот стил за 2021 година!

Повеќе погледнете на наредниот линк: Како навистина се облекуваат парижанките?

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Лофотенските острови во Норвешка – Вистински мал дијамант на северот на Земјата

Планинарот 10 км на грб го носи исчезнатото куче, кое успеало да преживее на планините прекриени со снег цели две седмици