in , ,

Полицијата и граѓаните на Амстердам се „тепаа“ со снежни топки

Видеото кое очигледно беше поради забава предизвика бурни реакции поради кршењето на епидемиолошките мерки.

Во центарот на Амстердам, полицајци се судрија со граѓани, а видеото од овој настан предизвика бројни реакции, бидејќи станува збор за кршење на епидемиолошките мерки.

Холандската влада во саботата издаде нов, зимски декрет, во кој тепање со снежни топки е дозволено само меѓу членовите на истото домаќинство. Откако минатиот викенд паднаа невообичаено големи количини на снег, имаше немири меѓу полицијата и минувачите на плоштадот Дам во Амстердам.

Многумина на социјалните мрежи рекоа дека ова е симпатична акција, но исто така додадоа дека полицијата мора да биде пример за почитување на мерките.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Крава именувана како Пош Спајс продадена по највисока сума за крава досега затоа што имала „Х-фактор“

Родените во овој хороскопски знак точно знаат што сакаат во животот