Крава именувана како Пош Спајс продадена по највисока сума за крава досега затоа што имала „Х-фактор“


Една крава во Англија е продадена за верувале или не за 299 000 евра.

Таа се вика Пош Спајс, според „титулата“ што Викторија Бекам ја носеше во женскиот бенд „Спајс Грлс“, и тоа е рекорд за добиток што припаѓа на расата лимузин.

Пош Спајс е потомок на говеда кои добивале награди, пренесува Би-Би-Си, а нејзината мајка Милбрук Гингерспејс досега го држеше британскиот и европскиот рекорд по цена, што го постави кога беше продадена во 2014 година

Повеќе погледнете на наредниот линк: Крава именувана како Пош Спајс

Извор: srekja.mk

Previous СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 10 ФЕВРУАРИ 2021 ГОДИНА
Next Полицијата и граѓаните на Амстердам се „тепаа“ со снежни топки

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *