in , ,

Авантурист од Шкотска заедно со својата мачка патуваат низ светот на велосипед

Понекогаш животот може да се промени целосно во само неколку мигови.

Дин Николсон од Шкотска го доживеа ова од прва рака. Уште во септември 2018 година, Дин реши да патува низ целиот свет со својот велосипед, сам. 31-годишникот се изморил од работата од девет до пет и сакаше некоја нова авантура. Патувањето помина одлично – патуваше во неколку различни земји и ги споделуваше своите авантури на социјалните мрежи. Но, неговите планови наскоро се сменија.

Повеќе погледнете на наредниот линк: Авантурист од Шкотска

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Родените во овој хороскопски знак точно знаат што сакаат во животот

Големо снежно невреме во Германија: 41-годишен маж гол „нурна“ во снегот