in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 9 ФЕВРУАРИ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Не сте сигурни во која насока да продолжите, така што оваа дилема може да ви предизвика големи главоболки. Немате многу време да се двоумите, мора да дејствувате брзо. Не паничете туку размислете креативно и слушајте ја вашата интуиција.

БИК
Целото внимание е насочено кон проблематичната ситуација што се одвива во кругот на вашето семејство. Кулминацијата на сè пристигнува денес, а добрата вест е дека решението е едноставно и погодно за вас. После големи турбуленции, претстои олеснување.

БЛИЗНАЦИ
Непријатните вести пристигнуваат наутро. Идејата што ја имавте, а се однесува на вашите амбиции, станува неизводлива со овој пресврт. Разочарани сте, и сè се случи затоа што измешавте работа и приватен живот, им дозволивте на странците да ги решаваат вашите проблеми.

РАК
Ако работите со финансии или на друг начин учествувате во трансакции кои вклучуваат огромни суми пари, овој ден може да биде многу фрустрирачки за вас. Бидете внимателни и фокусирани, двојно проверете ја секоја пресметка.

ЛАВ
Незадоволството во љубовните очекувања се заканува да стане причина за сериозен конфликт помеѓу саканата личност и вас. Вистинската причина за сето тоа лежи во фактот дека, веќе некое време, ја намаливте врската на пораки и телефонски разговори, кои главно се скудни.

ДЕВИЦА
Време е да се вклучите во активностите на вашето социјално опкружување. Вие сте многу ценети, па затоа ќе добиете официјални пофалби за целата ваша работа. Во текот на вечерта, можете да очекувате добри вести кои значително ќе ја зголемат вашата самодоверба, особено ако на повидок е љубовна романса.

ВАГА
Можеби не сте најрасположени за дружење и гужва, но мора да се подготвите за непоканети гости, а некои од нив доаѓаат од далеку. Вашата летаргија може брзо да исчезне кога сте окупирани од добрата енергија на вашите пријатели кои не ве заборавиле.

ШКОРПИЈА
Доаѓаат позитивни вести за работата. Не е невообичаено да се размислува за тоа денес, иако денот е совршен за случајно поминување на времето. Не е ни чудо што гласот доаѓа од пријател со кого исто така сте деловни. Искористете ја таа привилегија.

СТРЕЛЕЦ
Сè што ви треба во моментот се пари. Пристигнува значителен прилив и значително влијае на сите планови, особено во моментот на голема продажба. За да не претерате до крајот на денот, воздржете ја мегаломанската природа и внимателно испланирајте ја вашата набавка.

ЈАРЕЦ
Вие сте полни со разбирање за другите луѓе, сепак, бидете внимателни затоа што ве следат предизвикувачки понуди кои некој ви ветува голема финансиска добивка. Бидете внимателни со парите денес, бидејќи ако налетате на нив, коцките ќе паднат токму на страната каде што најмалку очекувате.

ВОДОЛИЈА
Има денови кога сè во што веруваме доаѓа во прашање. Таков момент ти тропна на врата. Не ви е јасно зошто системот за работа и награди не работи. Се обидовте толку многу и сторивте сè како по правило, а резултатите недостасуваа. Не губи надеж, не е готово.

РИБИ
Емотивно сте напнати, па денешните аспекти ви го отежнуваат одржувањето на мирот. Саканата личност за кратко ќе го разниша вашиот систем на вредности со краток коментар, но вие не сфаќате сè на срце. Атмосферата околу вас е непријатна, но и краткотрајна.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ОД 8 ДО 14 ФЕВРУАРИ 2021 ГОДИНА

Вообичаени активности за кои не сте ни знаеле дека додека ги извршувате губите килограми