СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 6 И 7 ФЕВРУАРИ 2021 ГОДИНА


ОВЕН
Иако пријателите не ве разбираат многу добро, ќе ги поддржат вашите напори. Претпоставувате дека ќе се спротивстават на вашите чудни идеи, но можеби тие едноставно не сакаат да се вклучат во начинот на кој сте замислувале. Ако чувствувате дека сè е во ред, направете чекор напред со вашите планови, но сепак бидете внимателни.

БИК
Тешко е да се замисли што има во вашата глава сега, но веројатно сте расположени за љубов и треба тоа да се искористи денес, наши драги Бикови. Ако добиете ненадејна реализација, не верувајте во вашата меморија. Запишете ги вашите мисли и проверете дали сте ги прочитале многу пати за да не се сеќавате на нешто лошо.

БЛИЗНАЦИ
Близнаците ќе бидат многу активни овој викенд, но сепак ќе имате проблем да го оставите минатото и работните обврски што сте ги оставиле недовршени. Потсетете се дека нема вистинска причина да се држите до идеја за која долго време се покажала дека е бескорисна. Ако некој ви влезе во животот и ви покаже нешто ново викендов, искористете го целосно.

РАК
Емоционалното сидро што го врзуваше Ракот за домот и семејството сега не е толку стабилно затоа што вашите емоции се подигнати на повисоко ниво и талкаат во високи духовни води. За среќа, нема многу што би ве спречило да го сторите тоа освен вашите лични граници што треба да ги поставите. Ако мислите дека сепак можете да научите нешто друго, лесно ќе ги преместите.

ЛАВ
Наместо да го споредувате Лавот со вашите пријатели како и порано, размислете кој од нив може да ви помогне да напредувате сами. Подготвени сте да ги продлабочите постојните односи или да започнете нешто ново. Додека новите обврски сè уште ве следат, запомнете дека е можно да се одделите од некои и да се посветите на она што навистина ве прави среќни.

ДЕВИЦА
Колку и да се обидувате да се гледате со сериозни очи, Девици во моментов сте во период каде што попуштате пред острите узди кои ги ограничуваат вашите мисли. Оваа промена нема да се случи одеднаш или со стабилно темпо сè додека не изградите момент во кој ќе бидете целосно одвоени од вашата безбедност.

ВАГА
Ќе бидете прилично збунети од ситуацијата околу вас. Подготвени сте за сериозна љубовна игра, но сигналите што ги добивате се мешаат и не се осмелувате да ја започнете својата акција. Предвремен почеток може да претвори потенцијално одлична ситуација во голем хаос од емоции што нема да му биде јасно на никого. Подоцна во текот на овие дена, космичката сила ќе биде подобра кон вас, затоа бидете малку трпеливи.

ШКОРПИЈА
Секогаш е поголем предизвик да се плови со ветрот, а сега Шкорпиите ќе добијат одлична можност да ги покажат сите свои вештини за навигација. Не трошете ја целата своја енергија во борба против емотивните врски. Наместо тоа, изберете пат што ќе ве извади од моменталната несигурна ситуација. Откако ќе се опуштите и ќе застанете, ќе бидете поодлучни да го продолжите патувањето.

СТРЕЛЕЦ
Овие дена на Стрелците ќе им биде тешко да го применат наученото во изминатите неколку дена, но затоа не ви недостасуваат нови идеи. За жал, вашиот ум работи побрзо од што било друго, па може да бидете нервозни чекајќи настани да ве стигнат. За среќа, вашето трпение ќе биде наградено подоцна во попладневните часови.

ЈАРЕЦ
Овие дена се идеален период за Јарците. Тие ќе сакаат да излегуваат надвор,да се забавуваат и да шармираат нови луѓе. Ако одлучите да му го отворите срцето на некого, планетите ќе ви дадат целосна поддршка. Ќе бидете забавни и шармантни. За храброст, слободно испијте неколку чаши, само внимавајте да не претерате и запомнете го времето на старите ин вино верита.

ВОДОЛИЈА
Ова е период повеќе од интензивен за Водолијата. Секој ден се случува нешто ново, вие сте во акција и навредливост, преговарате, разговарате, донесувате нови стратешки одлуки, па затоа внимавајте да не изгорите. Овој викенд е навистина одличен за одмор со пријателите и семејството. Гответе нешто убаво или одете кај некого на вечера.

РИБИ
Можеби малку сте плачеле во последните неколку дена, како што е и карактеристично за Рибите – вашите емоции одат нагоре и надолу и не знаете каде да одите. Затоа е најдобро да ја користите Месечината за да се дружите со деца и да си играте. Обидете се да се вратите на вашето детство и да размислувате само за пријатни работи, на таквата пауза му треба само вашиот мозок полн со идеи.

Извор: srekja.mk

Previous Се породи водителката на утринската програма на МТВ: Дијана Гогова на свет донесе машко детенце кое доби необично име (ФОТО)
Next XBOX 360 контролерот на Аднан Куртов

No Comment

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *