in ,

Се породи водителката на утринската програма на МТВ: Дијана Гогова на свет донесе машко детенце кое доби необично име (ФОТО)

Неа ја знаеме долги години како телевизиско лице, новинар и ТВ водител во националниот сервис – МТВ. Згодна, убава, привлечна, атрактивна… вистинска дама.

Дијана Гогова заедно со колешката Кристина Талеска Големтеова, со години се и ударна двојка и заштитни лица, своевиден трејд марк на утринската програма на Македонската телевизија (МТВ) – „Македонија наутро“. Убавата ТВ водителка која долго беше најпосакувана мома, кон крајот на минатата 2020 година стана сопруга, а деновиве за прв пат и мајка.

Повеќе видите на наредниот линк: Се породи Дијана Гогова

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Hittmen 3 премиера на Јутуб каналот Азирус Гејминг

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 6 И 7 ФЕВРУАРИ 2021 ГОДИНА