in , , , ,

Британка стана богата така што изнајмува кози за состаноци на ZOOM

Британката од Роузендејл направи неверојатна деловна зделка од целосна шега. Имено, Дот Мекарти (32) дала смешен предлог за изнајмување кози за состаноци преку апликацијата Зум за време на карантин, а не ни сонувала дека ќе заработи скоро 60.000 евра.

Овој земјоделка вели дека многу луѓе нуделе пари за нејзините кози и целото стадо да се појавуваат на разни состаноци. Ова и овозможи на нејзината фарма да продолжи да работи и нема да има отпуштања. Исто така и помогна да ги покрие трошоците. Таа изјави дека секако е позабавен начин да заработите пари во споредба со продажбата на ѓубриво.

Дополнителен приход на оваа Британка е всушност изнајмување простор за училишни патувања и свадби, но поради пандемијата, тоа не беше можно оваа година. Дот го презеде бизнисот од нејзината мајка пред околу 5 години, а во времето на пандемијата дојде до идеја да изнајмува кози за состаноци преку Зума.

Имено, за време на состанокот, козата неочекувано би се појавила на состанокот и би се случило изненадување. Постапката за изнајмување е следна: плаќате 5 фунти (скоро 6 евра), козата се приклучува на состанокот и има помош од луѓе од фармата.

Мекарти беше прилично шокирана што нешто што требаше да биде само шега, стана деловен успех и е многу профитабилно. Таа објави понуда на веб-страницата на нејзината фарма во април минатата година за да ги насмее луѓето. Потоа започна карантинот во Велика Британија.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 5 ФЕВРУАРИ 2021 ГОДИНА

20 луди и промашени дизајни – 4 Дел