in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 4 ФЕВРУАРИ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Презедовте обврски што не се во согласност со вашата природа. Се тешите со тоа што сето тоа го гледате како привремен проект кој, кога е завршен, носи нови можности. Ако партнерот е вклучен во сето ова, бидете внимателни, распределбата на улогите може да стане навика.

БИК
Имате шанса да ви се даде можност во текот на денот да го преземете водството во деловен потфат што се подготвува. Ако се организирате внимателно и не го трошите потенцијалот, оваа можност може да прерасне во живот.

БЛИЗНАЦИ
Презаситени сте со работа. Иако атмосферата е напната, вашата нетрпеливост може да ја направи ситуацијата уште потешка, не само за вас, туку и за околината. За да избегнете непријатности, мора да одолеете на бројни искушенија и провокации. Не влегувајте во непотребни дискусии.

РАК
Вие сте под голем притисок. Ваше е да спроведете одлуки што не ве засегаат само вас. Од друга страна, потребна ви е поддршка од партнер, но не ја добивате. Можеби ова е можност да преземете целосна одговорност и самите да ги завршите работите.

ЛАВ
Можете да играте значајна улога и да го премостите несовладливиот јаз меѓу членовите на вашето семејство. Ова значително ќе го подобри вашето расположение и ќе ја врати разнишаната самодоверба што можеби тајно ве мачело во минатото.

ДЕВИЦА
Ќе имате финансиска добивка затоа што ќе сакате да го зголемите темпото. Не жалете се и не претерувајте со дополнителни обврски, туку трошете позитивна енергија во кругот на семејството, бидејќи тоа е полето што, непогрешливо, ве исполнува и лекува.

ВАГА
Доколку имате некои проблематични врски што досега не сте ги расчистиле, овој ден ви нуди решение. По прераспределбата на долговите, следува пријатно изненадување затоа што добивате неочекуван поттик од личност која не ви била пријатна.

ШКОРПИЈА
Нешто што сте го чувале во тајност денес, може да ја види светлината на денот. Без оглед на тоа што внимателно сте го подготвиле секој детал, сега ќе откриете низа грешки што ќе го загрозат целиот ваш план. Не паничи, успехот е познат.

СТРЕЛЕЦ
Од страв да ја разнишате очигледната стабилност во врската, целата вина ја преземате врз себе. Може да влезете во сериозен конфликт затоа што го преценивте вашето трпеливост. Промените во приватниот живот исто така ја нарушуваат рутината во вашата секојдневна работа.

ЈАРЕЦ
Ве мачи сомнеж, па ги кревате sидовите околу вас. Наместо љубомора, освестете се и вратете ја самодовербата. Партнерот ќе ве награди повеќекратно и ќе пронајдете нова љубов во себе, онаа за која мислевте дека не постои. Верувајте во себе и ќе успеете.

ВОДОЛИЈА
Постојат можни потези кои радикално ќе го променат вашиот професионален пат. Ако размислувате за готовински заеми, најдобро е да се откажете бидејќи по потпишувањето на договорот, ќе ве пречека непријатна клаузула што не сте ја забележале на време.

РИБИ
Соочени сте со нерамнотежа помеѓу она што го знаете рационално и она што го чувствувате интуитивно. Се двоумите, премногу е луцидно да донесете важна одлука само врз основа на чувствата, без начин да го докажете тоа. Не оправдувајте се на никого, вашата проценка е непогрешлива.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Почнува фестивалот: Пробајте бесплатно повеќе од 500 видеоигри

Анџелина Џоли во специјално видео за Vogue откри што има во својата ташна