in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 3 ФЕВРУАРИ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Се враќате во ритамот на кој сте навикнати. Некои стари работни места повторно се активираат и вие сте збунети од исходот, бидејќи сте изгубиле надеж по долго чекање. Сега кога реализацијата е сигурна, веќе не сте сигурни дали тоа е она што го сакате.

БИК
Амбициозни сте и сте на пат да реализирате големи планови. Сепак, заборавате дека сите успеси доаѓаат само кога е вистинското време за тоа. За вас, овој период не е клучен, затоа постапувајте соодветно. Ако планирате патување, размислете за одложување.

БЛИЗНАЦИ
Поддршката доаѓа од далеку. Вашиот шарм е во полна сила, сè што мислите има шанса да се реализира. Сепак, бидете внимателни, може да станете мамка за луѓе кои не се со најдобри намери. Покрај тоа, вие правите сè исклучително искрено, бидејќи во спротивно, ќе бидете казнети.

РАК
Финансиската состојба се стабилизира, вистинско време е да споделите добро расположение со саканата личност. Добивате вести кои можат за кратко време да ја нарушат хармонијата. Не размислувајте за работа денес, одморете се, но бидете умерени во храната и пијалоците.

ЛАВ
Заморот и евентуално студот ве стигнува. Очекувате наклоност од претпоставените, но тоа не е доволно. За да бидете поштедени денес, мора да дадете јасна изјава. Сепак, бидете внимателни, секоја комуникација во форма на пишани пораки може да се претвори во недоразбирање.

ДЕВИЦА
Саканата личност очекува нешто од вас што е несфатливо за вас. Размислувате за конкретни чекори за обликување и официјализирање на вашата Љубовна врска. Не донесувајте одлуки под таков притисок ако не сте сигурни дека тоа е она што го сакате.

ВАГА
Партнерот очекува конкретен чекор за обликување и формализирање на врската. Не попуштајте на притисокот ако не сте сигурни дека тоа е она што го сакате. Дополнителна тензија е предизвикана од финансиската состојба, која денес е значително комплицирана.

ШКОРПИЈА
Се чувствувате загрозени од некого. Победата е можна со голема борба ако сте доволно упорни. Многумина ќе почувствуваат зголемена напнатост на работа во овој период, сето тоа како резултат на некои промени што се случуваат во компанијата во која сте ангажирани.

СТРЕЛЕЦ
Сите активности се спроведуваат во рамките на проектот во кој веќе долго време сте вклучени. Од вас се очекува да направите потези за да го докажете своето место во тимот. Бидете внимателни, полето на дејствување е ограничено и вашите можности може да се доведат во прашање.

ЈАРЕЦ
Вишокот слободно време ви дава простор да преиспитате дали патот по кој се движите е вистинскиот. Потребата за промена не доаѓа како резултат на навистина лоша состојба, но има многу подлабоки механизми кои, во моментот, не можете да ги видите.

ВОДОЛИЈА
Не ви се допаѓа доминацијата на саканата личност и не земате предвид дека таквата врска е предизвикана од вашето повлекување. Можеби мислите дека другата страна самите го насочиле тоа. Не залажувајте се себе си и другите, дозволувајќи им на раководството да ве совлада и целата одговорност што оди со тоа.

РИБИ
Вие прифаќате нови деловни обврски иако не сте сигурни како тие работат. За да совладате сè, ви треба дополнително време да бидете сами и да ја проучувате материјата напнато. Бидејќи немате услови за тоа, можеби е поумно да се откажете.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Што се случува во организмот ако секој ден внесувате витамин Ц?

Соништа кои ги сонуваат само посебни луѓе – Дали сте меѓу нив?