in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 01 ФЕВРУАРИ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Пред вас стојат состаноци и разговори од кои очекувате можеби премногу. Отворено соочување со луѓе кои се хиерархиски над вас, може дополнително да ги комплицирате веќе затегнатите односи што не можете сами да ги решите.

БИК
Ве вознемирува проблематичната врска со саканата личност. Почнувате да размислувате за заминување, но не сте сигурни дали тоа би било трајно или само непосредно решение. Сериозен разговор значително би ја решил ситуацијата, но само ако искрено кажете сè.

БЛИЗНАЦИ
Имате можност да патувате, но недалеку од местото каде што живеете. Серија разговори во кои ќе го водите главниот говор ќе завршат со успешно завршување на важна работа што значително ќе ги подобри вашите финансии во иднина.

РАК
За да го постигнете она што го сакате, потребно е да побарате помош од личност која е статусно далеку над вас. Со оваа личност се познавате подолго време, но дури денес е можно да направите конкретен чекор и да го побарате она што го сакате веќе подолго време.

ЛАВ
Вашата позитивност ги привлекува и оние луѓе чии мотиви не се целосно добронамерни. Не откривајте приватни информации, особено ако станува збор за нешто во врска со вашиот љубовен живот. Неочекувана средба може да ви покаже на дело колку е мал светот.

ДЕВИЦА
Ве привлекува личност која не е слободна. Иако ви се чини дека тоа би била врска доживотно, не заборавајте дека така размислувате на почетокот на запознавањето. Не залажувајте се, туку насочете го своето романтично расположение кон нешто попрактично.

ВАГА
Добивате нови задачи. Со оглед на тоа дека ова е област во која не сте се пробале во минатото, прифаќате сè како голем предизвик. Сакате да си докажете на самите себе и на другите колку се одлични вашите способности. Не се жалете затоа што не сте безгрешни.

ШКОРПИЈА
Имате многу планови и очекувате наскоро да лансирате некои од нив. За жал, денес немате големи чекори, освен што неколку искуства на други луѓе ќе ве натераат да размислите дали патот што сте го смислиле е најповолен за вас.

СТРЕЛЕЦ
Вие сте успешни и претприемнички, а некои проблеми се чини дека сами се решаваат. Нешто се одвива поинаку отколку што сте навикнале во минатото. Бидете отворени за секого бидејќи ве очекуваат нови проекти и комплетно нови познанства.

ЈАРЕЦ
Без оглед што сте планирале, бидете подготвени да ги одложите повеќето активности. Ги преценивте своите можности, па сакате или не, ќе бидете принудени да им ја препуштите работата на соработниците. Искористете го денот за кратка пауза.

ВОДОЛИЈА
Ве мачат нерешени врски со пријатели кои ги познавате подолго време. Не останува ништо друго освен да разговараме сериозно за сè. Ситуацијата не е лесна за решавање бидејќи сте обврзани со нив од животни околности врз кои не можете да влијаете.

РИБИ
Сите погледи се насочени кон вас. Опкружени сте со луѓе чија судбина, на некој начин, зависи од потезите што треба да ги направите. Срамота е што сте свесни дека не можете да поштедите некои луѓе иако тие не го заслужуваат тоа. Не мешајте емоции и работа.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

HITMEN 3: Осветата на Тамара Видал

Овие зборови кучињата најмногу сакаат да ги слушаат