in

СРЕЌЕН ВИКЕНД ХОРОСКОП ЗА 30 И 31 ЈАНУАРИ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Настан или собир ќе биде одлична можност да запознаете особено возбудлива личност. Ќе почувствувате посебна емотивна и романтична привлечност. Ако не сте во врска во моментов, дури и да сте, таа врска ќе биде нешто посебно, па вреди да се вложи напор. Сè ќе биде меѓусебно, и ќе уживате во дружење едни со други толку многу што ќе заборавите на времето.

БИК
Сè што сте се обидувале да постигне во последните неколку месеци, би можело да се постигне како што сте замислувале. Веројатно ќе дојде во форма на изненадување и сето тоа ќе се собере во целосна слика што не сте можеле да ја видите долго време. Среќата е на ваша страна и треба да го искористите тоа максимално. Може да славите и малку.

БЛИЗНАЦИ
Овој викенд за Близнаците може да се случи еден од најсреќните денови во вашиот живот. Сè што сте сакале, како љубов, работа, заработка, креативност, треба да дојде на свое место и да ви ја покаже вашата најдобра страна. Може да очекувате само добри вести од сите страни! Се чини дека ништо не може да ви го расипе овој период. Уживајте!

РАК
Информацијата што Раковите ќе ја добијат преку соништа или лични визии може да ви даде решенија за прашања што ве мачат неколку недели. Искористете го ова затоа што многу брзо ќе го решите она што ве мачи доста. Е се чувствувате како некој да ви тргнал камен од грбот. Верувајте си, не можете да погрешите!

ЛАВ
Неочекуван повик од пријател или колега може да донесе прекрасна вест за Лавовите. Се чини дека среќната енергија ќе ве достигнеи ќе ја придвижи застоената енергија што го попречуваше остварувањето на вашите соништа. Љубов, работа, успех – сè ќе се согласи според вашите планови. Викендот веројатно ќе го поминете вртоглави обидувајќи се да го фатите сето тоа. Само малку. Сè ве чека.

ДЕВИЦА
Деловни или приватни планови се ќе си дојде во свое. Успехот е во воздухот, има зголемен приход, како и прифаќање од луѓето кои се важни за вас. Особено ќе се зајакне вашата самодоверба. Не мора да пишуваме ниту за расположението! Само останете фокусирани затоа што нема да сакате да пропуштите ниту една ситница.

ВАГА
Ако во моментот сте во врска, Ваги може да очекува наплив на страст за вашиот партнер. Ако сте моментално сами, можете да очекувате една голема љубов пред вашата врата. Неа можеби ќе ја запознаете преку работа, креативни активности или некои духовни средби. Од тој момент можете да очекувате неколку дена високо во облаците. Бидете подготвени!

ШКОРПИЈА
Скорпии, знаете колку сте интуитивни, но промените што се случуваат ве прават личност која во вас има повеќе од само интуиција. Визиите, пророчките соништа и јасен увид во чувствата и мислите на другите луѓе ќе ви овозможат да направите многу. Ослободете се и прифатете ја својата нова / стара моќ. Никогаш повеќе нема да бидете исти!

СТРЕЛЕЦ
Овој викенд Стрелците не треба да одбиваат повици. Се чини дека некое општество се здружува, и вашиот однос со нив ќе биде особено важен за вас. Некои луѓе ќе станат ваши блиски пријатели и можна е деловна соработка или придобивки. Ако сте сами, може да има некоја посебна личност што се крие меѓу нив. Како и да е, дружењето е дел од распоредот овие денови!

ЈАРЕЦ
Финансиски успех Јарците ќе го добијат како резултат на нешто што сте го направиле сами затоа што никој не верувал во вас. Секој ќе биде исклучително горд на вас, а вие самите нема да имате за што да се жалите. Ова е пресвртница во вашата посреќна иднина. Што се однесува до парите, не трошете ги нагло бидејќи може да се случи да се одвива онака како што дошле.

ВОДОЛИЈА
Водолијата ќе добие одлични вести од далеку, кои веројатно вклучуваат некаква форма на учење или објавување. Зголемената креативност во комбинација со вашиот интелект ќе ви донесе успех и среќа, почнувајќи од овој викенд. Веројатно ќе го поминете денот како во магла и едвај чекате да ги запознаете пријателите и да прославите сè што е убаво што ви се случува.

РИБИ
Се чини дека сега е иделаен период да се заврши работата од која одамна сте се се откажале. Пред вас постои вистинска можност, затоа не пропуштајте ја. Сепак, ќе имате проблеми со самодовербата. Се чини дека вашите пријатели и најблиски ќе веруваат во вас повеќе од самте вие! Не го правете си тоа на себеси. Тргнете со полни бели дробови напред и сè ќе биде добро!

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Намирници кои го нарушуваат сонот и поради кои станувате изморени

Миксот кој го посветувам за сите македонски поп личности: NSync – Dirty Pop (DJ Ljupce1982 MIX)