in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 28 ЈАНУАРИ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Планирајте го вашиот ден внимателно и ќе имате можност да изградите нова деловна стратегија која ќе ви донесе долгорочни резултати со кои ќе бидете многу горди. Фокусирајте се на работата и оставете ги љубовта и семејните односи настрана.

БИК
Ако се најдете во позиција да купите нешто големо или да потпишете некои многу важни хартии од вредност, бидете внимателни затоа што не е добро време. Може да направите грешка што подоцна нема да можете да ја поправите.

БЛИЗНАЦИ
Додека се занимавате со неважни проблеми, испуштате големи работи. Фокусирани сте на сложеноста на работното опкружување, така што нема начин да се види одблизу. Ова што се случува денес е ирелевантно во однос на она што претстои. Заштедете сила за наредните денови.

РАК
Иако знаете многу добро што сакате, а имате и разработени планови, не е добро време за големи потфати. Одложете ги сите видови инвестиции, како и деловни одлуки, склони сте на грешки. Зголемете го вашиот имунитет затоа што сте изложени на ризик од вирусна инфекција.

ЛАВ
Обврските страдаат затоа што не сте концентрирани. Вашите мисли се далеку затоа што однапред планирате активности чија реализација е сè уште далеку. За да направите нешто конкретно, треба темелно да го подготвите теренот, а тоа не се постигнува со мечтаење.

ДЕВИЦА
Ако имате можност да потпишете некои документи, бидете внимателни бидејќи може да ви биде украдена грешка што подоцна нема да можете да ја поправите. Вашето променливо расположение може да го збуни вашиот партнер и да го натера да помисли дека повеќе не го сакате.

ВАГА
Се обидувате да се претставите посериозно и позрело отколку што сте реално. Не ги потенцирајте ставовите на другите луѓе затоа што тие не потекнуваат од вас, за да не можете да ги докажете. Држете се до вашето мислење затоа што секогаш можете да го браните, дури и кога не сте во право.

ШКОРПИЈА
Ве очекува важна лекција во која треба да го надминете вашиот песимизам, што е една од вашите црти што често работи против вас. Верувате во вашите интелектуални моќи, но мора да бидете свесни и дека е нереално дека сте секогаш во право.

СТРЕЛЕЦ
Време е да се реорганизираме. Чистењето и дома и на работа ќе создаде средина за реализација на многу деловни проекти. Но, ако за момент се откажете од сите професионални активности, ќе сфатите дека не сте центарот на светот.

ЈАРЕЦ
Поволен ден да му донесете на семејството сè што ви е при срце. Имате шанса да имате конструктивен разговор од кој ќе научите детали за кои не сте сонувале. Ова се работи што беа толку очигледни, но сè уште не сте ги сфатиле.

ВОДОЛИЈА
Ви се допаѓа блискоста на личност која ве инспирира на посебен начин. Вистинско време е да направите конкретни потези и да го претворите факултативниот познаник во нешто подлабоко. Ако ги ставите своите идеи на дело, можеби тоа ќе значи почеток на убава loveубовна врска.

РИБИ
Неповолни деловни вести пристигнуваат од пријател или долгогодишен соработник кој е во странство. До крајот на денот, ќе сфатите дека не е толку црно како што изгледаше на прв поглед. Очекувајте пријатно изненадување во убовта.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ВИДЕО: Дали овој бубњар би се носел со Гаро Јуниор

ВИДЕО: Историјата на Велес – Епизода 2