in

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 25 ЈАНУАРИ 2021 ГОДИНА

ОВЕН
Нетактични сте и не можете да воспоставите комуникација и на работа и во љубовта. Ако одложите договори и напорни активности, ќе избегнете да се нервирате. Без оглед колку сте посветени и одговорни, добро време е да одморите.

БИК
Времето поминато во друштво на блиски луѓе, како и случајните разговори со нив, ќе ги наполнат вашите батерии за подолг временски период. Доброто расположение може да се разниша доколку ве стигнат вести за кои во овој момент не очекувате.

БЛИЗНАЦИ
Под голем притисок сте, и тоа е сосема спротивно на вашиот темперамент. На саканата личност и е потребна поддршка и нема доволно разбирање за вашата несериозност. Не зборувајте премногу денес, секоја тема е ризик за отворен конфликт.

РАК
Не се чувствувате најдобро и имате премногу да направите. Не сте во можност да ги исполните сите обврски што можат да предизвикаат целосен пад на енергијата и колапс во текот на неделата. Прераспределете ги вашите капацитети и одложете сè што може да почека за подобар момент.

ЛАВ
Напнатоста сериозно расте во вас затоа што се соочувате со големи предизвици што треба да ги решите. Работите одлично под притисок, но во моментот кога ќе ги завршите работите, доживувате значителен пад на енергијата, што може да остави трага во вашето здравје.

ДЕВИЦА
Мал прилив на пари не е доволен за покривање на сите трошоци. Се потпирате на вашиот партнер, наместо самите да ги засукате ракавите и да го обезбедите излезот. Дајте им шанса на вашите пријатели, еден од нив може да ви предложи одлично решение што не го гледате себе си.

ВАГА
Уморни сте од темпото што ве притиска. Ова е период од годината кога ви треба пауза. Ден поминат со семејството и опуштена атмосфера е она што би ве засилило. Мислите дека е невозможно и заборавате дека немањето избор е избор.

ШКОРПИЈА
Сè што правите, се враќате да го поправите. Предизвикувачките аспекти покажуваат дека ве чека стрес, особено ако очекувате брзи резултати од сè што правите. Реакцијата на околината на вашата работа е несоодветна, не очекувајте проценка бидејќи ќе биде неповолна.

СТРЕЛЕЦ
Вие се борите помеѓу тоа да бидете достапни за секого и потребата да реагирате искрено, охрабрени од вашето мислење, кое со задоволство би им го испратиле на другите. Резултатот може да биде губење на енергија и пад на имунитетот, па дури и акутно заболување.

ЈАРЕЦ
Време е максимално да се посветите на своите обврски и да ги решите една по една. Финансиската состојба значително се подобрува, па затоа е вистинско време да ги расчистите долговите и заостанатите долгови пред да одите на шопинг.

ВОДОЛИЈА
Во атмосфера на општ хаос, вашата рационалност е на ниво, правиш прецизна разлика помеѓу важното и ирелевантното, но другите луѓе не можат да го следат тоа. Ве полудува, ако не најдете начин да се ослободите од вишокот напнатост, тоа ќе избие на непосакуван начин.

РИБИ
Од утрото не успевате да го фатите ритамот со обврските. Вие не завршувате ништо според планот. Не се расправајте со колегите, смирете ја напнатоста, непотребно нервози за ситници. Предизвикувачките транзити ве направија преосетливи. Пазете се од вируси.

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Има богатство и помошници, но една работа во домот Лепа Брена ја прави сама

Чудесниот живот на најстарата жена на светот – Возела велосипед до 100 години, а пушела цигари до 117