in , , , ,

По Сара Мејс уште една позната Македонка се проба како актерка во „Преспав“ (видео)

Неодамна во петтата сезона на македонскиот ситком „Преспав“ имавме можност во улога на актерка да ја видиме пејачката Сара Мејс која ја глумеше Глорија, сестрата на поранешната газдарица Преслава од Бугарија.

Деновиве со прикажувањето на последната 20-та епизода заврши и петтата сезона која се прикажуваше на првиот канал на Македонската телевизија од 18 декември минатата 2020 година.

Последната епизода насловена „5 Г“ беше исто така уребесна како и притхоидните, а во истата покрај стандардната актерска постава, како репортерка се појави нашата позната макекенка Катарина Ивановска.

Повеќе можете да најдете на наредниот линк: По Сара Мејс уште една позната Македонка се проба како актерка

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ГОЛЕМ КИНЕСКИ ХОРОСКОП ЗА 2021 ГОДИНА – ШТО НИ ДОНЕСУВА ГОДИНАТА НА ВОЛОТ

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 22 ЈАНУАРИ 2021 ГОДИНА