in , , ,

Џенифер Лопез тврди дека не користи ботокс, но затегнатото чело и е како на тинејџерка (фото)

Џенифер Лопез во последно време споделува информации за нејзината рутина за убавина – дава совети, позира без шминка…

Па, таа сподели видео во кое се обиде да негира употреба на ботокс и да промовира нова маска за лице од нејзината нова колекција, но беше критикувана.

„Може ли само да напоменам дека веѓите и челото не ви се помрднуваа цело време додека зборувавте. Вие дефинитивно користите ботокс. И многу од тоа. Што е во ред – напиша следбеникот.

Иако не одговара на коментари, што може да биде прилично грдо, таа сега истакна:

– Тоа е само моето лице. Кој знае колку пати, никогаш не сум била на ботокс, инјекции или операции. Само кажувам. Еве уште еден совет oд Џеј Ло за вас: обидете се да го искористите вашето време на начин попозитивен, љубезен и мотивирачки за другите.

Не трошете време да ги омаловажувате другите, тоа ќе ве направи поубави и помлади. Испраќам бакнежи.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Јелена Розга за прошетка се облече во комбинација од 6 000 евра (фото)

Дали страдате од хроничен умор – 5 сигнали кои ви ги испраќа вашето тело