in ,

Идеално секојдневно парче – Тренд модни комбинации со фармерки

0

Истовремено лежерно и класично, фармерките се карактеризираат со неверојатна едноставност што секогаш значително го олеснува секојдневното планирање при изборот на идеална комбинација.

Едноставноста што ја носат за создавање ефикасна облека за секој ден е причината што неколку омилени модели на фармерки ќе бидат совршен почеток на секоја комбинација, тие изгледаат одлично  во комбинација со топла плетена и женствена блуза, чизми до глужд, чевли и патики. Со омилен џемпер или елегантна деловна кошула, омилените фармерки кои ласкаат на фигурата ќе бидат безбеден избор во секоја гардероба. Како да ги носите секој ден без да ги повторувате секогаш истите и предвидливи комбинации?
Покрај овие две добро познати формули на кои секогаш се враќаме, ви претставуваме одлични модни комбинации со тексас панталони како дел од некои трендовски изглед.

Погледнете ги сликите на наредниот линк: Тренд модни комбинации со фармерки

Извор: srekja.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

РЕЦЕПТ: Полнети ролнички – Јадење кое е наречено дека носи среќа

По 57 години Атиџе за првпат почувствува како е да слави роденден (видео)