in , ,

20 фотографии кои ја одбележаа неделата

0

Снежната бура Филомена ја погоди Шпанија и го замрзна Мадрид, упадот и апсењата во Капитол Хил, избори во Уганда, влијанието на COVID-19 во светот, оштетена црква по ерупција на вулкан на Филипини, посетата на Доналд Трамп при посетата на границата меѓу САД и Мексико, минусни температури во Омск, Русија, силен земјотрес во Индонезија се дел од светските настани доловени од фоторепортерите во текот на изминатата недела.

Guardian ги одбра дваесетте фотографии чии настани беа актуелни во изминатите седум дена.

Повеќе погледнет на наредниот линк: 20 фотографии

Извор: kajgana.com

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Најсмешната фејл компилација на неделата

Поради пандемијата: Колку пари изгуби филмската индустрија во 2020?