in ,

Ужива во зимските лудории на Копаоник: Ристе е вистински „фраер“ кога ќе се качи на скии (фото)

Ристе Ристески публика го памети по неговото учество и победа во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“.

Тој по победата започна да работи на својата музичка кариера, а се пресели и во Белград каде што живее веќе подолго време.

Kaко и неговите колеги, Ристе изминатите месеци не настапува поради пандемијата со коронавирусот.

Освен што музички не беше активен,  Ристе воопшто го немаше во јавноста, па речиси не се појавуваше во медиумите и немаше нови објави на социјалните мрежи.

ФОТО: ИНСТАГРАМ/РИСТЕ РИСТЕСКИ

Меѓутоа, по долго  време македонскиот пејач ги израдува следбениците со нова фотографија.

Имено, за време на зимските одмори Ристе батериите ги полни на едно од најубавите места за опуштање и релаксација.

ФОТО: ИНСТАГРАМ/РИСТЕ РИСТЕСКИ

Тој деновиве батериите ги полни на Копаоник, па се качи на скии и се впушти во зимските авантури.

ФОТО: ИНСТАГРАМ/РИСТЕ РИСТЕСКИ

Од приложените фотографии може да се забележи дека победникот на „Ѕвездите на Гранд“ го променил личниот опис, односно има брада, но и понатаму е во топ форма и вистински фраер.

Извор: vistina.com.mk

What do you think?

Written by Ljubomir Pepic

Имам 40 години и доаѓам од Велес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Реакцијата на една мачка додека сопственичката сецка кромид ќе ги изненади и насмеа сите

Огнен Амиџиќ излезе од болница откако прележа корона – еве како се чувствува